vakcíny
Foto: Pan American Health Organization PAHO

Nový zákon začne platiť od nového roka . Momentálne je vo Francúzsku povinné iba očkovanie pre 3 vážne ochorenia: záškrt, tetanus a detská obrna so začiatkom roka 2018 sa k ním pridá ďalších 8 : Osýpky, Hepatitída B, Chrípka, Čierny kašeľ, Príušnica, Rubeola, Zápal pľúc a Meningitída C.

Francúzsky premiér Eduardo Philippe povedal, že : „je nepriateľné aby deti umierali na osýpky v krajine, kde vynašli prvé vakcíny „ narážal tým na vedca Louisa Pasteoura, francúzskeho biológa, ktorý bol priekopníkom vo vakcinácií (napr. proti besnote).

Nedávne štúdie však ukazujú, že až 3 z 10 Francúzov neveria v očkovanie a považujú ho za akýsi druh konšpirácie.

Francúzsko nie je prvá krajina, ktorá výrazne podporila očkovanie v Taliansku napríklad nesmú nezaočkované deti chodiť do školy.

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.