džokej
Ilustračná Foto: Pixabay

35 ročný džokej Frank Hayes nebol známy džokej, pôvodne sa dokonca živil ako stajník a tréner koní . Nikdy predtým nevyhral žiaden pretek . Počas 4.Júna 1923 sa zúčastnil pretekov Belmont Parku v štáte New York. Osedlal si koňa outsidera menom Sweet Kiss . Bohužiaľ rovno v strede preteku umrel – utrpel infarkt .

Jeho telo aj napriek tomu ostalo v sedle a Sweet Kiss dokončil pretek ako prvý. Nikto si to však na prvý pohľad neuvedomil a tak sa organizátori nevyhli nepríjemnému momentu, kedy prišli Frankovi potriasť rukou a pogratulovať.

Hayes sa údajne na pretek tvrdo pripravoval, zhodil väčšie množstvo telesnej hmotnosti za veľmi krátky čas.  Bol pochovaný vo svojom džokejskom oblečení a kôň Sweet Kiss už nikdy viac nepretekal, prischla mu prezývka “ Sweet Kiss of Death“ (Sladký bozk smrti)

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.