V posledných rokoch sa s TV seriálmi roztrhlo vrece .  Seriály ako Game of Thrones, The Crown, Young Pope či House of Cards dosahujú svojim spracovaním nevídanú kvalitu, ktorá často konkuruje celovečerným filmom.  Niet sa čomu diviť, že v spojitosti s týmto fenoménom rastú nielen zisky ale aj náklady na ich natáčanie . Ak si však myslíte, že GoT je najdrahší seriál na trhu musíme vás sklamať .

Game of Thrones
Hra o Tróny je nepochybne kvalitne spracovaný seriál ale nie najdrahší. Zdroj: Youtube.com

Najdrahším aktuálnym seriálom, ktorý si vyslúžil náklady až 130 miliónov za prvú sériu je The Crown, ktorý mapuje život Alžbety II . Za ním nasleduje  The Get Down od spoločnosti Netflix  a trojku uzatvára dnes už kultový seriál ER alebo tiež Pohotovosť v ktorom si zahral napríklad George Clooney Anthony Edwards,  či Sherry Stringfield.  Jedna časť tohto seriálu stála 13 miliónov.

A aké náklady má terajší hit Game of Thrones? V priemere výjde natočenie jednej epizódy na 10 miliónov dolárov. Zaujímavosťou je, že jedna epizóda GoT stojí rovnako ako jedna epizóda legnednárnych Priateľov (FRIENDS).

Ak vás zaujíma ako vznikala nedávno odvysielana časť GoT pozrite si video.

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.