Geológ objavil vzácnu horninu, ktorá nápadne pripomína fiktívnu postavu Keksík. Mike Bowers našiel tento kameň v oblasti Rio Grande del sol neďaleko brazílskej Soledade. Zvonku vyzerá ako bežný kameň, no zvnútra je to celkom iný príbeh. Po rozpolení je totiž zreteľne vidieť tvár, ktorá sa veľmi podobá na spomínanú filmovú postavu.

Foto od Facebook

Mike sa špecializuje na tento druh horniny a je presvedčený, že kvôli jeho jedinečnosti by mohol mať kameň hodnotu až niekde okolo 8 000 eur. „Myslím, že toto je ten najdokonalejší Keksík. Videl som už aj iné obrázky, ale tu to máte kompletné. Tváre sú na oboch stranách kameňa. A je to veľmi neobvyklé, pretože existujú podobné kamene napríklad so sovou či vystrašenou tvárou, ale len zriedka ide o jasné objekty,“ povedal geológ.

Cena sa môže hýbať rôzne, ale chlapík povedal, že až 5 záujemcov mu navrhlo cenu pohybujúcu sa okolo 8 000 eur! Je zatiaľ otázne či a za koľko je ochotný túto malú horninu nálezca predať.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.