16 ročná aktivistka Gréta Thunbergová je už medzi enviromentalistami známe meno. Nedávno sa jej podarilo predniesť príhovor na zasadaní amerického senátu spolu s ostatnými mladými aktivistami. Americkí politici chceli vedieť, ako môže senát bojovať proti klimatickej kríze. Aj keď sa Gréta teší veľkej popularite sama vo svojom príhovore zdôrazňuje, aby sa politici a ľudia neobracali k nej a jej rovesníkom .

Greta Thunberg
Foto: Youtube

Prosím  nehovorte nám, že sme inšpirujúci bez toho, aby ste sami niečo robili. Nepýtajte si rady od nás, pýtajte si ich od vedcov. Oni sú tí, ktorí musia byť vypočutí

V USA je stále mnoho politikov voči klimatickej zmene skeptických k čomu prispieva aj súčasný prezident Donald Trump, ktorý sa viackrát vyjadril, že klimatické zmeny netreba brať vážne.  Na druhej strane Demokrati predstavili verejnosti tzv. “ Green New Deal“ , čo je 14 stranový dokument, ktorý hovorí o znížení emisií v priebehu jednej dekády. Aby sme zastavili otepľovanie aspoň na 1,5 stupňa musíme eliminovať ľudské emisie do roku 2030 o 45% a do roku 2050 musíme o emisií upustiť úplne.

Gréta si samozrejme za svoj príhovor zaslúžila potlesk, ktorý sa jej dostalo a dodala, že oceňuje snahu politikov ale musia sa snažiť ešte viac.

 

Samozrejme celé zasadnutie je plné do akcie volajúcich varovaní.

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.