Všetci vieme o najpopulárnejších športoch, existujú však aj neobvyklé, ktorých existencia nás určite prekvapí. Toto je 5 najpodivnejších športových disciplín. 

Šnorchlovanie v močariskách

Zdroj: Pinterest

Zabudnite na tropické vody a pestrý morský život. Jediné, čo má šnorchlovanie v močariskách spoločné s tradičným šnorchlovaním, je vybavenie. Táto športová udalosť je súťaž v plávaní na 100 metrov v zákope, ktorá sa tiahne cez rašelinisko a bažinu. Šport vznikol pri barovom rozhovore a od roku 1985 sa organizujú každoročne majstrovstvá sveta vo Walese. 

Bossaball

Zdroj: Pinterest

Čo získate, keď zmiešate volejbal, futbal, gymnastiku, afro-brazílske bojové umenie a brazílsku kultúru? No predsa bosaball. Filip Eyckmans, bývalý belgický tenista, vytvoril túto hru v Španielsku, potom, čo ako manažér kapely cestoval po Brazílii. Dnes sa hrá bosaball vo viac ako 20 krajinách sveta.

Hádzanie vajec

Zdroj: atlasobscura.com

Ako ďaleko viete hodiť vajíčko bez toho, aby ste ho rozbili? Presne o to ide v tejto športovej disciplíne. Hra vznikla údajne už v 14. storočí, keď anglický opát, jediný človek v dedine, ktorý mal sliepky, povzbudzoval účasť v kostole darovaním jedného vajíčka miestnym. Keď rozvodňujúca rieka bránila farníkom v návšteve kostola, mnísi im začali vajíčka hádzať. Odvtedy hádžu ľudia vajíčka pre zábavu a súťažia medzi sebou.

Fackovanie

Zdroj: Pinterest

Facka do tváre nie je nič nové, ale súťažná disciplína vo fackovaní už áno. Na vymýšľanie športových disciplín sú Rusi experti, tí dokážu zorganizovať šampionát naozaj v hocičom. Cieľom tejto disciplíny je fackovať sa navzájom až kým ten druhý neustojí pozíciu. To, že fackovacia športová disciplína býva drastická, dokazujú modriny, natiahnuté svaly, ale aj otrasy mozgu.

Vláčenie kozy

Zdroj: Pinterest

Afganský národný šport nie je pre slabých chlapov. V perzštine „buzkashi“ znamená „ťahanie kôz“ a zhruba to aj vystihuje túto hru.Tímy alebo jednotlivci jazdia na koňoch okolo hracej plochy, ktorá je veľká ako dve futbalové ihriská a súperia o ovládnutie bezhlavého tela kozy alebo teľaťa.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.