Realizácia filmu je spojená s veľkou mierou tímovej práce. Hoci posledné slovo má režisér, mnohokrát mali herci dominantnú úlohu pri rozhodovaní o určitých scénach alebo vlastnostiach svojich postáv. A niektoré z nich mali zásadný vplyv na konečný výsledok filmu. My dnes prichádzame s kompiláciou filmov, v ktorých herci urobili rozhodnutia, ktoré boli ďaleko od toho, čo bolo uvedené v scenári.

1. Jason Isaacs si vyžiadal zmenu vzhľadu Luciusa Malfoya vo filmoch o Harrym Potterovi.

Photo by BrightSide

Jason Isaacs odviedol skvelú prácu pri stvárnení podlého Luciusa Malfoya, čarodejníka, ktorý odsudzuje čarodejníkov, ktorých považuje za menejcenných alebo nie celkom čistokrvných.

Zaujímavé je, že pôvodný nápad bol obliecť ho do pruhovaného obleku a krátkych vlasov s čiernymi a bielymi prameňmi; Isaacs to odmietol, pretože postava ako Lucius Malfoy „by sa neobliekala ako mukel“. Navrhol teda nosiť dlhú bielu parochňu a viditeľne honosné čarodejnícke oblečenie.

2. Crispin Glover chcel, aby bol jeho záporák v Charlieho anjeloch nemý, pretože sa mu nepáčili jeho dialógy.

Photo by BrightSide

Crispin Glover si zahral zloducha v pokračovaní remaku Charlieho anjelov. Pôvodne túto úlohu odmietol s tým, že dialógy jeho postavy sú príliš slabé. Neskôr navrhol, že by mal byť nemým zloduchom. Režisér McG súhlasil a Glover sa stal súčasťou filmu bez toho, aby povedal jedinú vetu.

3. Tom Cruise chcel, aby sa v Múmii objavoval častejšie.

Photo by BrightSide

Múmia bola prvým a jediným neúspešným pokusom spoločnosti Universal o vytvorenie filmového vesmíru zloženého z klasických monštier, ako sú Vlčí muž, Frankenstein a Dracula. V prípade filmu s Tomom Cruisom v hlavnej úlohe sa postupne menil tón filmu, pretože herec, ktorý nebol spokojný s časom stráveným na plátne, si najal dvoch scenáristov, aby mu poskytli viac priestoru. Film sa tak zmenil z popcornového hororu na akčný prostriedok, v ktorom Cruise mohol predviesť svoje bežecké schopnosti.

4. Chris Hemsworth požiadal, aby sa trochu zmenil Thorov postoj.

Photo by BrightSide

Chris Hemsworth hrá Thora v Marvel Cinematic Universe od jeho prvého dielu v roku 2011. Predtým, ako sa ujal tretieho dobrodružstva severského boha vo filme Thor: Ragnarok, však herec povedal: „Bol som dosť znudený sám sebou ako postavou…., tak sme si povedali: ‚Urobme niečo iné'“. Režisér Taika Waititi mu tak umožnil zahrať si zábavnejšiu a spontánnejšiu postavu.

5. Dacre Montogmery predložil nápady, ako urobiť Billyho v Stranger Things ľudskejším.

Photo by BrightSide

Dacre Montgomery hral podlého Billyho v druhej a tretej sérii seriálu Stranger Things. Na dokreslenie svojej postavy herec navrhol bratom Dufferovcom, aby vyzdvihli jeho minulosť a to, čo v ňom vyvolala neprítomnosť jeho biologickej matky. Návrh bol prijatý a stal sa súčasťou deja v tretej sérii seriálu.

6. Halle Berry požiadala o udelenie významnejšej úlohy vo filme X-Men III: The Final Battle.

Photo by BrightSide

Halle Berry hrala Storm v troch častiach ságy X-Men v rokoch 2000 až 2006. Pred nakrúcaním tretieho dielu herečka vyhlásila, že ak by postava nemala v deji väčší význam, vo filme by sa neobjavila. Nakoniec sa superhrdinke podarilo získať viac času na plátne.

7. Mike Myers požiadal o zmenu Shrekovho prízvuku, keď už boli hlasy nahrané.

Photo by BrightSide

Mike Myers nahovoril Shreka v štyroch častiach tejto ságy. Zábavným faktom, ktorý vie len málo ľudí, je, že keď bol film dokončený, Myers nebol spokojný s kanadským prízvukom, ktorý dal hlavnej postave, a tak požiadal, či by si nemohol nahrať svoj hlas znova, aby mal škótsky prízvuk.

Opätovné nahrávanie Myersovho hlasu stálo produkciu približne o 4 milióny dolárov viac, ktoré sa im vďaka obrovskému úspechu filmu podarilo získať späť.

8. Alan Rickman prepísal niektoré repliky zo svojho scenára k filmu Robin Hood: Kráľ zbojníkov.

Photo by BrightSide

Alan Rickman hral zlého šerifa z Nottinghamu vo verzii Robina Hooda s Kevinom Costnerom v hlavnej úlohe. Zistil však, že scenár je celkom nepodarený, a tak sa britský herec rozhodol zmeniť niektoré repliky, aby bola jeho postava dynamickejšia a nepredvídateľnejšia.

Fungovalo to tak dobre, že dokonca aj jeho hereckí kolegovia, ktorí o Rickmanových dodatkoch k scenáru nevedeli, na kolegove vtipy úprimne reagovali.

9. Samuel L. Jackson požiadal, aby ponechali pôvodný názov filmu Hady v lietadle.

Photo by BrightSide

Hady v lietadle je film, ktorého názov vám okamžite prezradí, o čo ide. Zaujímavé je, že sa mal volať inak, producenti ho chceli nazvať Pacific Flight 121. Hlavný herec Samuel L. Jackson ich však požiadal, aby ponechali pôvodný názov, pretože je jednoduchý a chytľavý.

10. Benicio del Toro požiadal o zmenu prízvuku svojej postavy vo filme Zvyčajní podozriví.

Photo by BrightSide

Benicio del Toro si zahral veľmi malú úlohu vo filme Zvyčajní podozriví. Keď si prečítal scenár, požiadal režiséra Bryana Singera o vzácny prízvuk, aby postavu odlíšil a dodal jej trochu viac osobitosti.

11. Denzel Washington odmietol byť milencom Julie Roberts vo filme The Pelican Brief

Photo by BrightSide

The Pelican Brief je investigatívny thriller s Denzelom Washingtonom a Juliou Roberts na vrchole hereckej kariéry. Akokoľvek bolo pre divákov lákavé vidieť na plátne romantický vzťah medzi nimi, Washington požiadal, aby boli romantické scény odstránené, pretože sa necítil dobre pri bozkávaní ženy, ktorá nebola jeho etnickej príslušnosti.

Zdroj

Barbora Piatková
Ahojte, volám sa Barbora a som študentkou informatiky na Masarykovej univerzite v Brne. Rada objavujem nové veci, športujem, trávim čas v prírode a nepohrdnem ani dobrým jedlom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.