Spev je pre mnohých z nás aktivitou, ktorú najradšej vykonávame v sprche a v čo najväčšom súkromí. Strach z tejto činnosti mávajú aj herecké osobnosti. Niektoré sa totiž museli naučiť spievať kvôli svojej filmovej úlohe. Toto je 9 známych hercov, ktorí vystúpili zo svojej komfortnej zóny a zaspievali aj pred verejnosťou. 

Meryl Streep 

Ikonická herečka absolvovala ako dieťa hodiny opery. K hodinám spevu sa vrátila ako dospelá, keď v roku 2008 hrala v muzikáli Mamma Mia. Svoju zručnosť dokázala opäť dobre uplatniť v roku 2014 vo filme Into the Woods, v ktorom stvárnila postavu Witcga a Florence Foster Jenkinsovej vo filme Božská Florence z roku 2016.

Anne Hathaway 

V muzikálovom filme Bedári z roku 2012, ktorý režíroval Tom Hooper, hrá mnoho známych hercov. Anne Hathaway bola jednou z týchto hviezd a kvôli svojej úlohe Fantine sa naučila dokonca aj spievať. Srdcervúci výkon tejto herečky zanechal stopu v mnohých, ktorí boli ohromení jej úžasnými speváckymi schopnosťami a autentickosťou, s akou hrala zúfalú a utláčanú Fantine.

Tom Cruise

Predtým, ako začal Tom Cruise nakrúcať film Rock of Ages, v ktorom stvárnil Stacee Jaxx, absolvoval hodiny spevu u Rona Andersona pod dohľadom režiséra Rock of Ages Adama Shankmana. To však nie je jediná činnosť, ktorú musel zdokonaľovať, aby mohol túto postavu hrať. Okrem spevu absolvoval aj hodiny gitary. 

Sissy Spacek 

Herečka Sissy Spacek odviedla vynikajúcu prácu na hodinách spevu. V roku 1980 stvárnila legendu krajiny Lorettu Lynn. Herečkin hlas znel údajne rovnako ako Lorettin. 

Reese Witherspoon 

Aby získala Reese Witherspoon hereckú úlohu June Carter Cash, musela sa naučiť spievať. V muzikáli Walk the Line (2013) spieva po boku Joaquina Phoenixa v úlohe Johnnyho Casha. 

Bradley Cooper 

Jednej z najobľúbenejších hereckých úloh sa nedávno zhostil aj Bradley Cooper vo filme Zrodila sa hviezda. Pred natáčaním musel absolvovať spevácke tréningy, aby bol schopný postaviť sa vedľa populárnej speváčky Lady Gagy. 

Kevin Spacey

Herec Kevin Spacey stvárnil v roku 2004 Bobbyho Darina vo filme Za morom. Táto rola mu sadla ako uliata. Po absolvovaní hodín spevu zvládol zaspievať aj džezovú klasiku. 

Demi Moore

V roku 2006 stvárnila Demi Moore postavu vo filme Bobby. Jej úlohou bolo zaspievať pesničku „Louie Louie“. Tejto úlohy sa zhostila tak perfektne, že by ste nikdy neboli povedali, že Demi Moore predtým spievať nevedela. 

Emily Blunt 

Herečka Emily Blunt bola nervózna zo svojej úlohy vo filmovom muzikáli Into the Woods, lebo musela spievať. Pred natáčaním filmu však absolvovala veľa lekcií spevu, a čo viac, všetko zvládala počas tehotenstva. 

ZDROJ

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.