Od premiéry Titanicu prešlo už neuveriteľných 24 rokov, pre mnohých je to však stále jeden z najlepších filmov. Takto sa zmenili jeho najznámejší predstavitelia.

1. Rose DeWitt Bukater (Kate Winslet)

Úlohou Rose získala Kate Winslet jej prvú nomináciu na Oscara. V roku 2009 ho získala za rolu vo filme Predčítač.

2. Caledon Hockley, snúbenec Rose (Billy Zane)

Narodil sa do rodiny gréckych prisťahovalcov. Slávnym sa stal už v roku 1989 vďaka filmu Úplné bezvetrie. Za rolu v Titanicu bol nominovaný za najväčšieho zloducha v MTV Movie Awards. Po Titanicu sa však už v žiadnom väčšom filme neobjavil.

3. Ruth, matka Rose (Frances Fisher)

Po úspechu v Titanicu sa začala aj v iných filmoch objavovať v rolách matky, napríklad v Zákone príťažlivosti (2004) alebo vo filme Holidate (2020).

4. Kapitán lode (Bernard Hill)

Po Titanicu sa objavil vo filme Kráľ Škorpión. Možnosť vidieť ho ste mali aj vo filme Gothika, Pán prsteňov: Dve veže a Pán prsteňov: Návrat kráľa. Je jediným hercom, ktorý hral vo viac než 1 filme a získal 11 Oscarov.

5. Lodný konštruktér Thomas Andrews (Victor Garber)

Victor Garber si vždy vyberá dobré romantické komédie. Hral v Klube odložených žien aj v Pravej blondínke s Reese Witherspoon.

6. Obchodník Bruce Ismay (Jonathan Hyde)

Po Titanicu hral ešte niekoľko vedľajších úloh – napríklad v Múmii a vo filme Sám doma a bohatý. Napriek tomu, že sa na obrazovkách neobjavuje často, jeho úlohy sú nezabudnuteľné. V Jumanji stvárnil postavu otca a lovca.

7. Dôstojník Lowe (Ioan Gruffudd)

Herectvo vyštudoval na Royal Academy of Dramatic Art v Londýne. V roku 2008 stvárnil vo Fantastickej štvorke Reeda Richardsa. Objavil sa aj v úspešnom seriáli Dr. Harrow.

8. Margaret Brown (Kathy Bates)

Už pred Titanicom to bola známa talentovaná herečka. V roku 1991 jej rola vo filme Misery nechce zomrieť vyhrala Oscara. Bojovala s rakovinou a dnes pomáha pri výskume v tejto oblasti.

9. Jack Dawson (Leonardo DiCaprio)

Slávnym sa stal už v roku 1993 keď sa po boku Johnnyho Deppa objavil vo filme Čo žerie Gilberta Grapea. Vtedy bol prvýkrát nominovaný na Oscara a Zlatý glóbus. V roku 2016 sa mu po piatich nomináciách podarilo vďaka role v Revenant Zmŕtvychvstanie získať Oscara. Od roku 2014 pomáha organizáciám v oblasti životného prostredia a zo svojich prostriedkov financuje filmy na túto tému.

10. Fabrizio, Jackov priateľ (Danny Nucci)

Herec je, presne ako vo filme, taliansky prisťahovalec. Hrá od svojich 14 rokov a po Titanicu sa ďalej herectvu venoval, nikdy sa však nestal slávnejším.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.