Svet prišiel o tohto skvelého herca 14. januára 2016. Alan Rickman zomrel po ťažkej, no relatívne krátkej bitke s rakovinou pankreasu. Staršie generácie ho pravdepodobne poznajú ako Hansa Grubera z filmu Die Hard či šerifa Georga z Nottinghamu v Robin Hoodovi, zatiaľ čo tie mladšie ročníky si ho navždy budú pamätať ako profesora Severusa Snapa z Harryho Pottera. Bol jeden z najobdivovanejších britských filmových hercov za posledné desaťročia. Prečítajte si teraz o ňom niekoľko zaujímavosti.

alan rickman fotografia
Foto od jastrow75

Fakt č. 1: Uplatnenie hľadal spočiatku v grafickom dizajne. Čiže jeho kroky smerovali celkom iným smerom.

Fakt č. 2: K herectvu sa dostal tak, že poslal list Kráľovskej akadémii dramatického umenia, v ktorom požiadal o to, aby sa mohol zúčastniť konkurzu. Vo svojich 26 rokoch napokon získal štipendium na prestížnej hereckej akadémii.

Fakt č. 3: Jeho prvá veľká úloha prišla v roku 1985, no nepresadil sa vo filme, ale úlohu prijal v divadle Royal Shakespeare Company. Napokon bol vďaka tejto úlohe nominovaný aj na niekoľko významných cien.

Fakt č. 4: Zatiaľ čo Alan môže za svoju slávu vďačiť Samovi Neillovi, Hugh Grant by mal tak trochu poďakovať Alanovi Rickmanovi. A to preto, že spočiatku mal hrať hlavnú úlohu vo filme „4 svadby a jeden pohreb“ práve Alan. Napokon ju hral Grant a bol to jeho prelomový film.

Fakt č. 5: Podľa odborníkov má Alan takmer dokonalý hlas. V roku 2008 boli výskumník Andrew Linn a zvukový inžinier Shannon Harris vyzvaní, aby analyzovali hlasové vzorky od viac ako 50 ľudí a určili, ktorý hlas je najdokonalejší. U mužov sa ukázalo, že je to kombinácia hlasu Rickmana a Jeremyho Ironsa.

Fakt č. 6: Mnohí ho poznajú zo skvelého filmu Harry Potter a je známe, že J.K. Rowling prezradila Alanovi ako jedinému už dopredu jeho osud vo filme. A to údajne preto, aby lepšie zahral svoj charakter. Pre samotnú spisovateľku to bola jedna z najdôležitejších postáv.

Fakt č. 7: V roku 1965 stretol 19-ročný Alan svoju prvú lásku – 18-ročnú Rimu Hortonovú. Tento oddaný pár zostal spolu viac ako 50 rokov, čiže až do Alanovej smrti.

Fakt č. 8: Prvý film, ktorý videl, bol „Swiss Family Robinson“ a tento počin mu nadobro zmenil život, pretože kvôli nemu sa rozhodol, že sa stane hercom.

Fakt č. 9: Spolu so svojou ženou nemali žiadne deti aj napriek tomu, že on po deťoch túžil. Avšak, rozhodol sa, že manželkinu požiadavku nemať deti akceptuje.

Fakt č. 10: V roku 1995 získal ocenenie Zlatý glóbus, Emmy a Screen Actors Guild Award za svoj portrét vo filme Rasputin. V minulosti získal aj cenu BAFTA za úlohu v Robin Hoodovi.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.