V dobe, keď sa 1. svetová vojna chýlila ku koncu, oslovil Henry Ford mladého výrobcu nástrojov Petersena s jasnou požiadavkou- vyrobiť produkt, ktorý by bol kompaktný, ľahký a praktický.konkrétne sa jednalo o malú, prenosnú, 1,4˝ elektrickú vŕtačku, ktorá by uľahčila prácu robotníkom v továrni Ford motors. 

Zdroj: pexels.com

 

 

Ako to celé začalo?

Tento pomerne vizionársky dopyt vzal Petersen ako výzvu a využil príležitosť na vyrobenie tzv. Hole-Shootera. Jednalo sa o prvú kompaktnú vŕtačku s hmotnosťou 2,2 kg a motorom Westinghouse, ktorý sa stal sériovo vyrábaným.

Neskôr, v roku 1922 sa k spoločnosti Petersen pripojil A. F. Siebert a obaja s Petersenom založili novú spoločnosť- AH Petersen Company. Vizionárske ciele a radosť vystriedalo trpké obdobie, počas ktorého zachvátil výrobnú továreň AH Petersen ničivý požiar, ktorý zapríčinil zavretie továrne a pozastavenie všetkých prác na optimalizácii existujúceho modelu kompaktnej vŕtačky „Hole shooter“ a akejkoľvek výrobe či vývoji nových nástrojov a produktov.

V roku 1924 A.F. Siebert, so zámerom rozvinúť potenciál Hole Shootera, založil spoločnosť Milwaukee Electric Tool Corp. 

 

Zdroj: pexels.com

 

Rané obdobie spoločnosti Milwuakee

 

Počas prvých rokov svojho pôsobenia sa spoločnosť Milwaukee venovala najmä renovácií a opravám už existujúcich značiek náradia. Ako to celé vzniklo? Stovky hodín výskumu, vývoja, nekonečné sledovanie trhu a dopytu zo strany zákazníkov a sledovanie nástrojov, ktoré pracovníci spoločnosti renovovali.

V hľadaní spôsobov, ako priniesť na trh kvalitný a odolný výrobok, došlo v sérií elektrických vŕtačiek Hole Shooter k niekoľkým zmenám, vďaka ktorým sa stal tento produkt ešte silnejším a výkonnejším.

Okrem vylepšenia svojich nástrojov sa spoločnosť Milwaukee rozšírila o výrobné fabriky, ktoré umožnili výrobu vlastných motorov. Tým dokázali vyrábať rýchlejšie a silnejšie typy motorov, ktoré sa začali vyrovnávať štandardom vybavenia vlády USA.

Neskôr, v roku 1930, získala spoločnosť Milwaukee špecifikáciu od vlády USA na výrobu elektrického náradia, ktoré spoločnosť začala vyrábať a dodávať námorníctvu USA. Jednalo sa o míľnik, ktorý začal udávať smer, ktorým sa spoločnosť začala uberať.

 

 

Zdroj: pexels.com

 

Obdobie druhej svetovej vojny

 

Druhá svetová vojna a veľké využitie elektrického ručného náradia v ozbrojených silách znamenali ďalší, veľmi podstatný míľnik v obchode s 

S vývojmi nových zbraní a technológií využitých v zbrojárskom priemysle prišli špecifické požiadavky na optimalizáciu a vývoj nových druhov nástrojov značky Milwuakee. Spoločnosť splnila túto požiadavku vytvorením výkonnejších motorov, využitím guľôčkových ložísk a dynamickejším vyvažovaním.

Zdroj: Pexels

 

Povojnové obdobie

Vývoj spoločnosti sa po vojne ešte zrýchlil a Milwuakee pokračovalo vo výrobe produktov zodpovedajúcich potrebám profesionálov.

V roku 1951 predstavili nový, bezkonkurenčný nástroj- chvostovú pílu „Sawzall“. Ako prvá prenosná píla na kov s vratným mechanizmom bola navrhnutá tak, aby odolala opotrebeniu z každodenného používania a zároveň stále poskytovala zdvih ideálny na pílenie.

60te a 70te roky boli pre firmu obdobím ďalšieho rozvoja, o čom svedčilo otvorenie ďalších prevádzok a rozšírenie produktových radov elektrického ručného náradia. V roku 1965 sa spoločnosť presťahovala do mesta Milwuakee v štáte Wisconsin, konkrétne do moderného kancelárskeho a výrobného zariadenia o rozlohe 212 000 metrov štvorcových. 

 

Zdroj: Pexels

V roku 1974 túžba priblížiť sa dôležitému a rozvíjajúcemu sa trhu na juhovýchode krajiny vyústila do vybudovania prvého závodu Milwaukee mimo Wisconsinu- výrobný závod mal rozlohu 60 000 metrov štvorcových a sídlil v meste Jackson v štáte Mississippi. Akvizíciou spoločnosti Amstar spoločnosťou Milwaukee v roku 1976 sa spoločnosť rozšírila o ďalší výrobný závod v Blytheville v štáte Arkansas s podporou veľkého distribučného centra v Olive Branch v štáte Mississippi. V roku 1995 pribudol ďalší výrobný závod v Kosciusku v štáte Mississippi. 

 

Budovanie úspechu 

Milwuakee electric tool v súčasnej dobe zamestnáva viac ako 1450 ľudí na celom svete. Od svojho založenia naďalej určuje priemyselné štandardy a zameriava sa na dopyt profesionálnych používateľov elektrických nástrojov a elektrického ručného náradia s produktovou radou, ktorá obsahuje viac ako 1000 druhov náradí a viac ako 4000 druhov príslušenstva. 

Zdroj: pexels.com

 

Expanzia a rast

 

V roku 2005 získala korporáciu Milwaukee Elctric Tool spoločnosť Techtronic Industries Co. (TTI), ktorá bola založená v roku 1985 a je popredným výrobcom, obchodníkom a dodávateľom výrobkov do priemyslu a domácnosti. Globálne na celom svete zamestnáva viac ako 48 000 ľudí. Portfólio zahŕňa značky ako Ryobi, AEG, Hoover, Dirt Devil či VAX.

Táto akvizícia využila marketingové a distribučné siete spoločnosti TTI a značka Milwuakee tak expandovala so svojim produktovým portfóliom výrobkov na trhy do všetkých kútov sveta. 

Firma sa zamerala na jasnú víziu- výrobu toho najkvalitnejšieho sortimentu akumulátorového a elektrického náradia, ktoré je dostupné pre profesionálnych spotrebiteľov. Spoločnosť Milwuakee je známa hlavne pre profesionálnych robotníkov, ktorým každý deň uľahčuje prácu šetrí náklady a maximalizuje efektivitu.

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.