8. Júna 1958 prekročil Afroameričan David Isom pomyselnú čiaru na kúpalisku, ktorá v štáte Florida akoby oddeľovala 2 bazény v ktorých sa mohli deti okúpať na základe farby pleti. Oddeľovanie bazénov, pitných zdrojov, či diskoték na základe farby pleti bolo v tom čase v USA bežné. Z fotografie je však zrejme, že deti skôr ako David upútal fotoaparát zatiaľ, čo rodičov evidentne upútal tento “kriminálnik”.

Fotografia je vytvorená predtým ako David skočil do vody. Aj keď priznal, že každý sa k nemu správal slušne a zdvorilo bazén museli o 20 minút následne uzavrieť.

 

David Isom, 19, broke the color line in a segregated pool in Florida on June 8, 1958, which resulted in officials closing the facility. from HistoryPorn

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.