História je plná zaujímavých faktov a množstvo z nich nenájdete ani v učebnici dejepisu. Toto je 15 historických faktov, ktoré nám učitelia nepovedali. 

1. Moč z verejných pisoárov bol v starom Ríme cennou komoditou a používal sa ako odstraňovač škvŕn v práčovniach.

2. Existuje rímska báseň, ktorá je tak oplzlá, že jej preklad nebol publikovaný celé stáročia.

3. Prvá cisárovná z dynastie Han patrila medzi najkrutejších vodcov v histórii. Zavraždila konkubínu a syna svojho manžela. Vraždy, ktorých sa cisárovná dopustila, boli také brutálne, že jej syn, cisár Hui, sa z toho psychicky zrútil.

4. V 60. rokoch sa KGB pokúsila vydierať kazetami indonézskeho premiéra Sukarna, na ktorých bol natočený pri sexe s ruskou letuškou. Sukarno nebral ohľad na ich vydieranie. Požiadal ich, aby mu dali viac záberov. 

5. Majiteľom Titanicu bol JP Morgan. Na prvú plavbu svojej lode nešiel údajne kvôli chorobe. V skutočnosti bol však Morgan zdravý a plavbu Titanicu vynechal, lebo sa príliš dobre bavil so svojou tajnou milenkou v letovisku na juhu Francúzska. Rozhodol sa, že s ňou strávi svoje 75. narodeniny. 

6. Mary Shelley, autorka „Frankensteina“, prišla údajne o panenstvo na hrobe svojej matky.

7. V Erfurtskej latríne došlo ku katastrofe. Silou váhy európskych šľachticov sa drevená podlaha zrútila a šľachtici sa utopili vo výkaloch. 

8. Katarína Veľká, ruská cisárovná, zamestnávala približne 22 mladších mužov. Hoci sa o tom bežne hovorí, mnohí možno nevedia, že mala v izbách erotický nábytok, výstrednú dobovú pornografiu a steny pokryté sexuálne explicitným umením.

9. Herodotos sa domnieval, že dôvodom, prečo boli ženské múmie viac rozložené ako mužské, bolo to, že ich držali doma dlhšie, aby sa vyhli nekrofílii.

10. Džingischán dobyl obrovské množstvo územia cez miestne ženy. Výsledkom bolo totiž to, že ohromujúce percento obyvateľstva tvorili jeho potomkovia. 

ZDROJ

foto: ebaumsworld

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.