Prvú vakcínu proti koronavírusu dostala 90-ročná žena dnes ráno. Stála sa tak prvou osobou na svete, ktorá bola zaočkovaná proti tomuto vírusu. Margaret Keenan z Coventry v Spojenom kráľovstve uviedla, že sa cíti poctená, že práve ona môže byť tou prvou osobou. Popísala to ako skorý darček k narodeninám, ktoré oslávi budúci týždeň. 

Cítim sa privilegovane, že som prvý človek, ktorý bol zaočkovaný proti Covid-19. Je to ten najlepší darček k narodeninám, aký by som si mohla želať, pretože to znamená, že sa konečne môžem tešiť na čas strávený so svojou rodinou a priateľmi. Ani sa nedokážem dostatočne poďakovať sestričkám a zamestnancom NHS, ktorí sa o mňa ohromne dobre starali. Moja rada každému, komu bude vakcína ponúknutá je, aby ju prijal,“ povedala babička.  

Každý pacient v Spojenom kráľovstve, ktorého zaočkujú, dostane aj očkovací preukaz. Tento preukaz obsahuje informácie o druhu vakcíny, číslo šarže a dátum, kedy bola vakcína podaná. Táto kartička bude tiež obsahovať dôležité informácie o tom, kedy má pacient navštíviť zdravotnícke zariadenie, aby dostal svoju druhú dávku.

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.