Umelci majú jedinečnú šancu. Tí, ktorí majú nadanie na tvorbu takmer akéhokoľvek umenia a chcú sa mu venovať na odľahlom ostrove neďaleko Michiganu, majú šťastie. Vyberú až troch záujemcov, ktorí strávia 3 týždne na Králičom ostrove, za čo dostane každý z nich 3 200 dolárov, resp. 2 640 eur.

Králičí ostrov, ktorý sa nachádza niekoľko kilometrov východne od michiganského polostrova Keweenaw, sa môže pochváliť približne 40 hektármi nedotknutého zalesneného raja. 3 šťastní jedinci strávia na tomto ostrove 3 týždne niekedy v období od júna do septembra, pričom termín sa im ešte upresní.

Tento program bol spustený už v roku 2010, kedy sa vedci odhodlali skúmať a rozširovať znalosti ohľadom tvorivých postupov na odľahlom mieste. Vzhľadom na to, že ide o odľahlý ostrov bez výdobytkov dnešnej doby, tak nie je vhodný pre každého. Vydržia tam len jedinci, ktorí sa vedia prispôsobiť aj trochu ťažším podmienkam.

Vybraní jedinci budú ubytovaní v trojstranných prístreškoch alebo v stane. Ponuka je určená pre spisovateľov, básnikov, architektov, dizajnérov, hudobníkov, filmárov, skladateľov, ale aj choreografov, teda je to taká ponuka, v ktorej sa nájde naozaj široké spektrum ľudí. Prihlášky možno posielať do 14. marca a za prihlášku zaplatíte 20 dolárov, resp. 16 eur. Viac na tomto odkaze.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.