Nová štúdia publikovaná v časopise Personality and individual differences uvádza, že ak chcete prilákať potenciálnych partnerov musíte vedieť flirtovať a zároveň aj porozumieť signálom záujmu druhej strany. Musíte byť ďalej schopní a ochotní tomu venovať dostatok času i úsilia.

Foto od Pixabay

Autor štúdie Menelaos Apostolou z cyperskej univerzity poznamenal, že približne polovica slobodných ľudí je nedobrovoľne slobodných. Znamená to teda to, že chceli by si nájsť partnera, no nedarí sa im to. Menelaos zároveň dodal, že nedostatočné flirtovacie schopnosti, nízka schopnosť rozpoznávania signálov záujmu i nedostatok úsilia znamenajú dlhšie obdobie života bez partnera či partnerky.

Pre účely štúdie zhromaždili 1 228 mužov a žien, ktorých priemerný vek bol 30 rokov. 47% účastníkov uviedlo, že nemajú partnera kvôli tomu, že majú problém si ho získať. 23% zas uviedlo, že im vyhovuje byť slobodnými a 30% nedávno ukončili vzťah. Účastníci výskumu odpovedali na otázky v témach ako „neviem flirtovať, úplne mi chýba schopnosť zachytiť signály záujmu, venujem všetku energiu mojim romantickým vzťahom až po pri výbere partnerov som veľmi prísny“.

Výsledky ukázali, že u účastníkov, ktorí naznačili, že sú nedobrovoľne slobodní, bol najčastejším dôvodom ich slobody práve nedostatok schopnosti flirtovať. Ak teda máte podobný problém, môžete vždy skúsiť s tým niečo urobiť. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.