Superpotraviny. 100% prírodné, maximálne výživné a nabité vitamínmi a minerálmi viac ako strava Chucka Norrisa. Spoznajte zopár výtvorov matky prírody, ktoré sú naozajstnými darmi a neobjavenými diamantami.

 

Acai – bomba z Ameriky

Pochádza z oblastí južnej a strednej Ameriky a farbou a tvarom sa výrazne ponáša na prerastenú čučoriedku. Reč je o bobuľovitom ovocí rastliny Acai, známej aj ako strom života. Je bohaté na vitamíny radu B, vitamín E,C a minerály, znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení a bráni vzniku niektorých typov rakoviny. Obsahuje obrovské množstvo antioxidantov, až dvakrát viac ako brokolica, broskyňa, jahody a čučoriedky dohromady. Vďaka tomu blahodárne vplýva na ľudský organizmus a spomaľuje procesy súvisiace so starnutím. Zaujímavosťou je, že toto ovocie samo o sebe nie je vhodné na priamu konzumáciu hneď po odtrhnutí, ale je nutné spraviť z neho extrakt. Neostaňte len pri čítaní a aj vy!

 

Spirulina – nabitá bielkovinami

O alternatívnych formách potravín sa v odborných kruhoch hovorí už niekoľko desiatok rokov. V dlhodobejšom horizonte sa uvažuje o konzumácii hmyzu, nie tak zriedkavo sa na tanieroch objavujú riasy. Spirulina je rastlina z riasy, ktorá sa vyskytuje v sladkých vnútrozemských vodách. Je neuveriteľne bohatá na bielkoviny, obsahuje ich až 70% zo svojho zloženia, vďaka čomu je mimoriadne vhodná ako doplnok stravy pre vegetariánov ale aj ľudí konzumujúcich mäso. Okrem množstva vitamínov a minerálov sa v spiruline nachádza aj prekvapivo vysoká koncentrácia beta-karoténu, oveľa vyššia ako v mrkve. zaradiť do jedálnička najmä ľuďom, ktorí pociťujú chronický nedostatok energie až malátnosť.

 

Acai je vhodné kombinovať aj s inými rastlinami a plodinami, napríklad s kurkumou, guaranou a samozrejme aj spirulinou. Prípravky sú praktické aj ako a mužov, pre ktorých nie je ľahostajný ich výzor a zdravotný stav.

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.