bitcoin fotografia
Autor: Michael Wuensh – https://pixabay.com/en/users/MichaelWuensch-4163668/

Tento piatok hodnota Bitcoinu poklesla pod 9,000€, čo je skoro 50% z rekordne vysokej hodnoty 16,700€, ktorú mal ešte začiatkom týždňa.

Podľa Coinbase bola v nedeľu jeho hodnota ešte 16,700€ a vo štvrtok už len okolo 13,000€. Do piatku rána poklesla o ďalších 30% na 9,000€, ale hneď poobede už zasa stúpla na nejakých 12,300€. Táto hodnota však stále predstavuje 27% pokles oproti minulému týždňu. Túto nestálosť si spočiatku nevedel nikto vysvetliť.

,,Podľa mňa je tento pokles výsledkom masívneho vzrastu maloobchodných investorov, ktorí nie sú veľmi skúsení, nevnímajú dlhodobý stav a skôr ich zaujíma to čo sa deje teraz. Hneď ako videli zmenu v krivkách, všetko rozpredali.“ Toto si o tomto fenoméne myslí Alex Sunnarborg, spoluzakladateľ Tetras Capital.

Obchodovanie cez Coinbase, stránku, ktorá v novembri dosiahla 13 miliónov požívateľov, bolo v tomto čase pozastavené na viac ako 2 hodiny, čo prispelo k ešte väčšiemu zmätku.

Aká bude budúcnosť Bitcoinu? Viacero expertov tvrdí, že táto mena dlho nevydrží, lebo nik ju nekontroluje a nespravuje. Napriek týmto varovaniam sa investori stále hrnú a dúfajú v znásobenie svojho majetku prostredníctvom Bitcoinu, tak ako to bolo aj doteraz.

ZDROJ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.