Aj napriek opatreniam je každý rok vyhubených množstvo Slonov Afrických kvôli slonovine po ktorej je vo svete stále veľký dopyt. Aj keď sa súkromné organizácie snažia ako môžu bez väčšej investície od vlády sa opatrenia realizujú naozaj ťažko.

slon2

Aby sa veci pohli a vláda sa viac zaujímala o osud ohrozených zvieracích druhov v krajine bola uskutočnená štúdia (journal Nature Communications ) do ktorej sa zapojili výskumníci z Univesity of Vermon a známej University of Cambridge a dospeli k záveru, že straty ktoré krajina utrpí pytliactvom ďaleko prevyšuje náklady, ktoré sú vynakládané  na stavbu rezervácií pre slony.  Približná ročná strata spôsobená úbytkom slonov v krajine činí 25 miliónov dolárov v turistickom priemysle.

„Morálne a etické dôvody prečo zabraňovať pytliactvu tu boli vždy ale nie každý ich zdieľal. Náš výskum teraz ukazuje, že investícia do záchrany slonov je správny ekonomický krok pre mnoho afrických krajín.“

Robin Naidoo – Vedúci výskumu

slon1

Ilegálny obchod so slonovinov stojí Afriku ročne 20 – 30 tisíc zabitých slonov, čo je alarmujúce číslo. Slonovina ide „na dračku“ najmä v Číne a Juhovýchodnej Ázií.

slon3

„Za každy preinvestovaný dolár dostanete v priemere 1,78 dolára späť  to je celkom dobrý deal nie?“

Prečítajte si tiež: Zaujímavosti a fakty o slonoch

 

Foto: Pixabay

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.