Hong Kong je veľmi zaujímavé mesto, ktoré turisti milujú. Veď za rok 2018 mu patrí prvá priečka v počte návštev. Toto mesto nájdete v obrovskej Číne a môže sa pochváliť rôznymi zaujímavosťami, ale aj prvenstvami. Mnohí si myslia, že práve Hong Kong má najkrajšiu panorámu zo všetkých veľkomiest. Ak sa chcete dočítať viacero zaujímavosti, nech sa páči.

hong kong fotografia
Foto od 12019

Fakt č. 1: Hong Kong je známy svojimi mrakodrapmi, no až 40 percent územia tvoria zelené parky resp. plochy a prírodné rezervácie.

Fakt č. 2: Nachádza sa tam najdlhší krytý eskalátor na svete.

Fakt č. 3: Medzinárodné letisko Hong Kong má rovnakú veľkosť ako 20 futbalových ihrísk dokopy.

Fakt č. 4: 1 377 metrov dlhý most s názvom Tsing Ma je momentálne najdlhším mostom na svete s fungujúcou diaľnicou a železnicou.

hong kong fotografia
Foto od Free-Photos

Fakt č. 5: Peak Tram funguje od roku 1888 a je to prvá lanovka v Ázii. Je tiež jednou z najstarších na svete.

Fakt č. 6: Gurmánsky raj. Hongkong je mestom, ktoré sa radí medzi tie z najvyšším počtom reštaurácií a kaviarní v prepočte na jedného obyvateľa. A taktiež tam môžete ochutnať vôbec najlacnejšie Michelinske jedlo.

Fakt č. 7: V Hongkongu pripadá na jednu osobu viac Rolls Royce, než kdekoľvek inde na svete.

Fakt č. 8: Toto mesto má tiež najviac mrakodrapov na svete a to až dvojnásobne viac, ako najväčší rival – New York City.

hong kong fotografia
Foto od janeb13

Fakt č. 9: Hongkong bol pod britskou nadvládou od roku 1842 až do roku 1997. Dnes je to osobitná administratívna oblasť v Číne.

Fakt č. 10: Niektoré ostrovy, ktoré tvoria región Hongkong, sú úplne neobývateľné alebo nedosiahnuteľné.

Fakt č. 11: Mesto má najvyšší priemerný inteligentný kvocient na svete, a to na úrovni 107.

Fakt č. 12: Môže sa tiež pochváliť najväčšou flotilou trajektov na svete, ktorá prepravuje ľudí a tovar do Macau a rôznych iných čínskych miest.

hong kong fotografia
Foto od skeeze

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.