Mallorca patrí medzi najobľúbenejšie ostrovy, nie len čo sa Španielska týka. Táto „hviezda stredomoria“, ako ju mnohí prezývajú, je teraz dostupnejšia, ako si viete predstaviť!

palma de mallorca fotografia
Foto od santiagolopezpastor

Práve teraz máte výbornú možnosť zaobstarať si spiatočné letenky priamo na Mallorcu len za 10€! Poletíte však z rakúskej Viedne. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný napr. termín od 26.11. – 1.12.2018. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

Keďže ide o lety spoločnosti Laudamotion, v cene letenky si so sebou môžete zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg + 1 menšiu tašku s rozmermi 35x20x20cm.

A čo na Mallorce?

– Palma de Mallorca je mesto, kde nájdete viacero pamiatok. Jedna z najkrajších je stredoveká katedrála Sa Seu, ktorá je najvýznamnejšia pamiatka na celých Baleárskych ostrovov.

– Mallorca je jedinečná aj tým, že okrem krásnych pláži ponúka aj hory, idylické dedinské prostredie či jaskyne. Je tam však mnoho miest, ktoré budete obdivovať.

palma de mallorca fotografia
Foto od santiagolopezpastor

– Najpopulárnejšou prírodnou zaujímavosťou ostrova je Sa Calobra – ide o 14 km dlhú serpentínovú cestu, ktorá začína vo výške takmer tisíc metrov a končí sa v malebnej zátoke.

– Ďalšie miesta, ktoré by ste si mali taktiež určite pozrieť sú: Arabský palác – pevnosť Almundaina v Palma de Mallorca, Dračie jaskyne s podzemným jazerom alebo napr. kláštor Lluc, ten je zas najvýznamnejším pútnickým miestom.

palma de mallorca fotografia
Foto od santiagolopezpastor

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.