Jedno z najromantickejších a najkrajších miest na svete je teraz na dosah! Ak ste rozmýšľali nad návštevou Santorini, neváhajte ani sekundu, takéto výhodne letenky sa totiž míňajú veľmi rýchlo.

santorini fotografia
Photo by Yolanda

Práve teraz si môžete zaobstarať spiatočné letenky na tento krásny grécky ostrov len za 73€! Poletíte však z rakúskej Viedne. Leteckú prepravu zabezpečuje Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 13.10. – 21.10.2018. Viac leteniek na ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Santorini?

– Úplne si vás podmaní. Malebné domčeky stojace na útesoch sú vo veľkej výške nad morom, takže kam pozriete, uvidíte nádherne modré Egejské more, krásnu prírodu a tie najromantickejšie západy slnka na celom svete.

– Milovníkov histórie poteší kykladská architektúra, kostoly či kláštory. Nájdete tam množstvo krásnych tavern a barov. Večer sa zase môžete presvedčiť o tom, že aj nočný život tam treba rozhodne okúsiť.

santorini fotografia
Photo by kasabubu

– Na juhu ostrova je najväčším lákadlom Red Beach – pláž s červeným pieskom. Vo vnútrozemí nájdete vinice a tradičné dedinky, ktoré sú malými drahokamami. A nevynechajte ani mesto Pyrgos, kde varia skvelé domáce jedlo a sú tam krásne uličky.

– Čo sa týka pláži, tak tá najkrajšia je Kamari, ktorá je najviac pestovanou a pôvabnou zo všetkých. Santorini je neuveriteľný ostrov, ktorý sa oplatí vidieť.

– Najlepšou aktivitou sú prechádzky. Z každého miesta na ostrov je totiž nádherný výhľad. Ak sa rozhodnete preskúmať okolie mesta Fira, prechádzka bude veľkolepá. Alebo sa vyberte z Firy do mesta Oia.

santorini fira fotografia
Foto od Iain Farrell

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.