Právnická firma Brent Coon & Associates so sídlom v Houstone podala žalobu na Travisa Scotta vo výške 10 miliárd dolárov, čo je približne 8,86 miliárd EUR, a to v mene viac ako 1 500 účastníkov festivalu Astroworld.

„To, čo sa stalo na Astroworlde, bola nerozumná tragédia a je dôležité, aby bola spravodlivosť vykonaná pre všetkých, ktorých sa to dotklo,“ uviedol vo vyhlásení Brent Coon, zakladateľ firmy. 

Zdroj: flickr

Právnická firma začala spolupracovať aj s Dr. G. Keithom Stillom, svetovo uznávaným expertom na davovú vedu, ktorý bude slúžiť ako súčasť právneho tímu a bude poskytovať rady o krokoch, ktoré by mali verejní činitelia podniknúť, aby sa to, čo sa stalo na Astroworlde, už nikdy viac nezopakovalo.

Odborník Still tiež slúži v rámci tohto prípadu ako poradca a konzultant pre vládne skupiny, ktoré sa zaoberajú tragédiou, vrátane texaskej pracovnej skupiny pre bezpečnosť koncertov. 

Zdroj: Youtube

Scott a organizátori koncertov čelia stovkám súdnych sporov za nedbanlivosť a pochybenia. Právnická firma chce skonsolidovať všetky príslušné prípady. Pojednávanie je naplánované na 13. december. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.