Istý koncertný klavirista nebol spokojný so svojimi vystúpeniami na javisku pred ľuďmi, a tak namiesto toho priniesol svoj klavír do Thajska a začal hrať pre slony. Všetko sa to začalo ešte v roku 1996, kedy odcestoval do Thajska za dobrodružstvom. So svojou manželkou sa začali starať o staré slony v ich rezervácii neďaleko mesta Kanchanaburi.

Photo by youtube

Po desiatich rokoch sa dostal na takú pozíciu, kedy začal so slonmi rehabilitovať. A vtedy sa nadobro rozhodol, že dosiahne svoj celoživotný sen, ktorý súvisel s tým, že bude hrať na klavíri pre týchto obrovských cicavcov. Zobral klavír a začal im hrať Beethovena. Ich reakcia je krásna. Okamžite si to obľúbili, a to najmä slepý slon menom Pla-Ra.

„Zakaždým, keď som hral Pla-Raovi, prišla rovnaká reakcia,“ povedal Barton. A aká? Pozrite si nižšie na videu.

Barton pôvodne natočil tento okamih a video pridal na Youtube. A to z dôvodu, aby získal finančné prostriedky pre útočisko, kde sa starajú o tieto zvieratká. No po tom, ako videl koľko slonov sa tešilo z jeho hrania na klavíri, začal pravidelne koncertovať. Opäť sa potvrdzuje, že hudba je skutočný liek.

Pozrite sa na toto rozkošné video:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.