Táto už nehrajúca športová legenda opustila svet len včera a mnohí tomu ešte stále nemôžu uveriť. 41-ročný bývalý basketbalista Kobe Bryant je a vždy bude jedným z najlepších basketbalistov všetkých čias. Vrtuľník, v ktorom sa viezol sa však zrútil a spolu s ním zahynuli ďalší ľudia a tiež jeho iba 13-ročná dcéra Gianna.

Táto nešťastná nehoda sa stala v kalifornskom Calabasase, neďaleko Las Virgenes Road. Príčina nehody je stále neznáma a zostáva predmetom vyšetrovania. Oplakáva ho široká verejnosť, no najmä jeho manželka Vanessa a 3 dcéry. Kobe bol považovaný za jednu z najväčších hviezd najlepšej basketbalovej súťaže sveta – NBA. Počas svojej 20-ročnej kariéry v tíme Los Angeles Lakers bol celkom 18-krát v All Star tíme súťaže. Okrem neuveriteľného športového talentu mu Boh nadelil aj ten herecký. V roku 2018 totiž získal Oscara za krátky film s názvom „Dear basketball“. Kobe je skrátka fenomén a vzor mnohých detí, pretože bol aj skvelým človekom.

Počas svojej kariéry stihol vyhrať toto všetko:
– 2x olympijský víťaz,
– 5-násobný víťaz NBA (najlepšej basketbalovej súťaže sveta),
– 33 643 bodov na konte (4. v historickom rebríčku strelcov),
– 2 ceny pre najlepšieho hráča play off,
– niekoľkonásobný najužitočnejší hráč celej súťaže,
– 3x najlepší športovec roka.
Zbieral však aj ďalšie trofeje, ktorých je naozaj veľmi veľa.

kobe bryant fotografia
Foto od Neon Tommy

Smutné je, že na palube lietadla bola aj jeho iba 13-ročná dcéra. Pád tak neprežil nikto, kto vrtuľníkom letel. Počet obetí spolu s posádkou stanovili na 9. Gianna Maria Onoreová išla po stopách svojho otca a považovala sa za rodiacu basketbalovú hviezdu. Počas nešťastného letu boli na ceste do akadémii Mamba na basketbalový zápas mládežníckej ligy. Svedkovia sa vyjadrili, že lietadlo prudko pred pádom kleslo a narazilo do kopca.

Len pár hodín pred pádom ešte Kobe gratuloval LeBronovi Jamesovi k prekonaniu jeho vlastného rekordu. LeBron ako aktívny hráč totiž prekonal Kobeho a posunul sa na 3. miesto v historickej tabuľke strelcov. Vtedy však ešte nikto netušil, čo sa o pár hodín udeje. Čas 9:40 a dátum 26.1.2020 sa navždy zapíše do dejín čiernymi písmenami.

Foto od Facebook

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.