V roku 2012 sa na veľkom plátne objavili The Hunger Games, aby nás potešili prvým dielom dobrodružstiev Katniss Everdeenovej. Svet, ktorý ju obklopuje, si podmanil naše duše a jej príbeh nás všetkých nadchol. A hoci sa tomu možno ťažko verí, od prvej premiéry filmu uplynulo už 10 rokov. Dnes vám teda chceme ukázať, ako sa postavy tohto filmu odvtedy zmenili.

1. Jennifer Lawrence — Katniss Everdeenová

Photo by BrightSide

Hviezde filmu The Hunger Games sa v šoubiznise naďalej darí. Medzi jej najnovšie diela patria Don’t Look Up, kde hrá Kate Dibiasky, a X-Men: Dark Phoenix ako Raven alebo Mystique. V roku 2021 potvrdila svoje prvé tehotenstvo s manželom Cookeom Maroneym.

2. Liam Hemsworth — Gale Hawthorne

Photo by BrightSide

Je jednou z najväčších hviezd filmu. Tento rok sa dočkáme uvedenia jeho najnovšieho diela, filmu Poker Face v réžii Russella Crowa. Medzi jeho najnovšie projekty patrí postava Dodga Tynesa v televíznom seriáli Najnebezpečnejšia hra a vo filme Arkansas hrá Kyla.

3. Lenny Kravitz — Cinna

Photo by BrightSide

Lenny Kravitz nás oslnil aj svojím hudobným a hereckým umením. Jeho výkon v úlohe Cinna bol očarujúci, rovnako ako ďalšie jeho vystúpenia na obrazovke, napríklad v seriáli Trailblazers televízie CNBC.

4. Woody Harrelson — Haymitch Abernathy

Photo by BrightSide

Woody Harrelson je uznávaný herec a môžete ho vidieť v mnohých hitoch, od televízneho seriálu True Detective až po Larryho Flinta. V roku 2022 uvedie 2 filmy a seriál, takže ho môžeme vidieť v úlohe Cletusa Kasadyho/Carnagea vo filme Venom: alebo v sitkome The Freak Brothers.

5. Wes Bentley — Seneca Crane

Photo by BrightSide

Jeho najpopulárnejšie úlohy boli vo filme The Hunger Games a úloha Rickyho Fittsa v slávnom filme Americká krása z roku 1999. V poslednom čase prepožičal hlas Nianderovi Wallaceovi Jr., postave v seriáli Blade Runner: Black lotus. Vidieť sme ho mohli aj v seriáli Yellowstone, ktorý sa vysiela od roku 2018, v role Jamieho Duttona.

6. Amandla Stenberg — Rue

Photo by BrightSide

Rue bola postava, ktorá sa dotkla našich sŕdc. Po svojom výkone vo filme The Hunger Games Amandla Stenberg vynikla vo filmoch ako The Hate U Give ako Starr Carter a The Darkest Minds ako Ruby Daly. V roku 2022 vyšiel jej najnovší počin Bodies Bodies Bodies, kde sa objavuje po boku herca Peta Davidsona.

7. Elizabeth Banks — Effie Trinketová

Photo by BrightSide

Elizabeth Banksová hrala Effie, postavu, ktorá je očarujúca, ale zároveň veľmi svojská. Herečka sa objavila v seriáli Moderná rodina, kde hrala Sal (priateľku Mitchella a Cameron). Hrala aj Boz v seriáli Charlieho anjeli z roku 2019 a jej poslednou úlohou bola Joy vo filme Call Jane.

8. Willow Shields — Primrose Everdeenová

Photo by BrightSide

Film Hunger Games túto herečku preslávil. Po filmoch sa objavila v seriáloch ako Spinning Out ako Serena Baker alebo The Disturbance, kde hrala úlohu Mayi. Pre nás však navždy zostane Katnissinou roztomilou sestričkou.

9. Isabelle Fuhrman — Clove

Photo by BrightSide

Okrem nemilosrdnej úlohy v Hunger Games sa Isabelle Fuhrman preslávila aj vo filmovom svete, keď si zahrala Esther v horore Sirota a túto postavu si zopakuje aj vo filme Sirota: Prvé zabitie. Vidieť ju môžeme aj vo filme The Novice ako Alex Dall.

10. Alexander Ludwig — Cato

Photo by BrightSide

Alexander Ludwig dosiahol veľký úspech v televíznych seriáloch, v ktorých hral po filme The Hunger Games. V seriáli Vikingovia ho môžete vidieť ako Bjorna Lothbroka alebo Bjorna Ragnarsona. Účinkoval aj v seriáli The Survivor ako Shane Patton a po boku Willa Smitha v Bad boys for Life ako Dorn.

11. Stanley Tucci — Caesar Flickerman

Photo by BrightSide

Stanleyho Tucciho netreba predstavovať. Získal si nás v mnohých filmoch, ako napríklad Diabol nosí Pradu. Dnes nás naďalej ohromuje svojím hereckým umením v nových filmoch a televíznych seriáloch. Ale nielen to. 61-ročný herec práve po ťažkom boji prekonal rakovinu.

12. Donald Sutherland — Prezident Snow

Photo by BrightSide

Tento mimoriadne obľúbený herec potešil všetkých v Hunger Games, keď hral zlého prezidenta Snowa. Bola to úplne iná tvár, než akú ukázal vo filme Pýcha a predsudok, kde hral veľmi chápavého pána Benneta. Medzi jeho najnovšie diela patrí televízny seriál Swimming with Sharks a film Moonfall.

13. Josh Hutcherson — Peeta Mellark

Photo by BrightSide

Josh Hutcherson si zahral postavu, ktorá si bezpochyby podmanila divákov pomaly, ale isto s každým novým dielom Hunger Games. Je uznávaný pre svoje herecké kvality, a preto sa vedel presadiť aj vo filmovom priemysle. Onedlho si zahrá v thrilleri 57 sekúnd po boku slávneho Morgana Freemana.

Zdroj

 

Barbora Piatková
Ahojte, volám sa Barbora a som študentkou informatiky na Masarykovej univerzite v Brne. Rada objavujem nové veci, športujem, trávim čas v prírode a nepohrdnem ani dobrým jedlom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.