S touto novou hračkou budú vášmu dieťaťu závidieť všetky iné deti – aj takto možno opísať najnovší počin od kórejskej automobilovej spoločnosti. Spoločnosť Hyundai predstavila nový elektrický automobil pre deti, ktorý je založený na absolútne futuristickom dizajne.

Foto od youtube

Toto malé auto je vyrobené, aj keď veľmi prekvapivo, z dreva. Deti si sadnú na jedno sedadlo a auto je poháňané dvoma 24-voltovými motormi, ktoré podľa Hypebeastu môže dosiahnuť rýchlosť 7km/h, čo sa zdá veľmi málo. Avšak, v automobilke mysleli aj na to, aby deti dokázali dohnať rodičia, ktorí pôjdu pri nich peši.Len najodvážnejšie duše si sadnú za volant tohto rýchlika. Dizajnéri spoločnosti Hyundai sa na zvýšenie dôvery vodičov inšpirovali tím, že umiestnili iba jedno sedadlo do stredu vozidla,“ uviedla spoločnosť vo svojom vyhlásení.

Rovnako ako väčšie vozidlo, aj toto malé autíčko využíva technológiu Emotion Adaptive Vehicle Control (EAVC), ktorá rozpoznáva výrazy tváre a podľa nich prispôsobuje hudbu, osvetlenie a ďalšie prvky na základe emócií detského vodiča. Keby to dokázalo viac áut, možno by bolo oveľa menej zúrivých vodičov. Podľa správy môžu byť životne dôležité body vodiča, vrátane srdcovej frekvencie a dýchania, monitorované dokonca pomocou senzorov.

Cena a termín, kedy sa dostane autíčko na trh, však zatiaľ nie sú známe.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.