Niektorí si určite myslia, že písacie stroje sú už len minulosťou, ale tento mladý umelec dokazuje, že to nie je celkom tak. 23-ročný študent architektúry, James Cook, vytvára nádherné umelecké diela pomocou písacích strojov aké poznajú vaši rodičia či starí rodičia.  Čoraz viac ľudí sa o jeho tvorbu zaujíma, čomu sa nebudete diviť. Jamesove výtvory sú až neuveriteľne presné a precízne.

Tento mladý muž sa začal zaujímať o písacie stroje pred 6 rokmi, keď si prečítal príbeh o mužovi, ktorý je ťažko zdravotne postihnutý.Začalo to ešte v roku 2014 počas štúdia na vysokej škole, kedy som narazil na príbeh muža menom Paul Smith, ktorý bohužiaľ trpel ťažkou mozgovou obrnou. Kvôli svojmu stavu nebol schopný držať ceruzku alebo štetec v rukách, ale svoje schopnosti zdokonalil pomocou mechanickej presnosti písacieho stroja. Inšpirovaný jeho príbehom som sa rozhodol, že s podobnou tvorbou začnem aj ja,“ povedal James.

Mladý Brit si svoj prvý písací stroj kúpil od staršieho páru, ktorý predával starožitnosti. Aj keď tieto stroje malo v minulosti veľa ľudí, tak dnes sa už hľadajú ťažko, pretože mnohí na ne zabudli, keďže je dnes iná doba. Jamesovi sa však podarilo vytvoriť zbierku s 30 rôznymi písacími strojmi, ktoré používa na výrobu svojich obrazov. Tento druh umenia je časovo veľmi náročný, no mladý muž hovorí, že rád trávi čas tým, aby boli jeho kresby proporčne správne a myslí aj na najmenšie detaily. „Moje najskoršie práce neboli práve vydarené. Bolo to ako učiť sa úplne nový jazyk zložený z interpunkčných znamienok, písmen a čísel,“ povedal umelec o svojich začiatkoch.

Na otázku ako dlho trvá, kým urobí jednu kresbu, chlapík odpovedá, že to závisí od rôznych faktorov. Výroba najkomplexnejšieho kúska môže trvať až 30 hodín.Každá kresba sa líši veľkosťou, mierkou a zložitosťou. Som však obmedzený na použitie štandardného papiera o veľkosti A4, väčšinou preto, lebo to je najbežnejší formát papiera, aký písací stroj vezme,“ povedal James. Dnes sú už však jeho diela dokonalé a skutočne sa ich oplatí vidieť.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.