Aj medzi deťmi nájdeme množstvo hrdinov. Takým je aj tento 7-ročný chlapček, ktorý neváhal a vošiel do horiaceho domu. Rodinný dom v Teneessee totiž pohltil požiar a on nemohol dopustiť to, aby tam jeho sestra zhorela. Dovnútra sa dostal oknom, aby zachránil iba 22-mesačné dievčatko.

Foto od youtube

Chlapček Eli Davidson vošiel dnu cez spálňové okno potom, čo 22-mesačné dievčatko jej rodičia nedokázali z domu vytiahnuť. Obrovským šťastím bolo, že tento malý chlapec mal dostatok odvahy a on ani jeho sestra neutrpeli žiadne zranenia. Oheň si všimla ako prvá matka Nicole, ktorú zobudil dym. Ten sa rýchlo rozšíril do celého domu. Rodičia Chris a Nicole sa síce okamžite vydali zachrániť svoje deti, no k malej Erin sa nedokázali dostať.

Otec Chris napokon celú situáciu objasnil: „Zvnútra sa k dcére nedalo dostať kvôli plameňom a dymu, a tak sme všetci traja vybehli von. Nebolo tam však nič, po čom by som mohol vyjsť k oknu a dostať sa dnu. Zdvihol som napokon Eliho, ktorý neváhal, vošiel dnu cez okno a zachránil svoju sestru“. Otec hneď dodal, že na syna nemôžu byť viac hrdí. „Otec rozbil okno, no povedal, že sa tam nedokáže dostať. Povedal som, že ja to urobím. Bál som sa, no strach bol slabší ako túžba zachrániť sestru,“ povedal odvážny chlapec.

Foto od youtube

Rodina stratila pri tom nešťastnom požiari všetko. „Celý náš život bol v tom dome,“ povedal Chris. Okrem vecí a domu poškodili požiare aj ich tri autá. Budú tak musieť začať od absolútnej nuly, no istá žena už stihla rodine zriadiť účet, na ktorý môžu dobrovoľníci posielať peniaze, ktoré 4 ľuďom aktuálne bez domova, určite pomôžu.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.