Ibiza patrí medzi najobľúbenejšie letné a prázdninové destinácie aj napriek tomu, že je pomerne drahá. Milujú ju turisti z celého sveta, ale nie je prekvapením, že tam stretnete nejednu celebritu. Tento jedinečný ostrov totiž vyhľadávajú aj tie najväčšie hviezdy a niektoré z nich tam vlastnia vilu. Je to malý ostrov s nízkym počtom obyvateľov, no o to zaujímavejší.

ibiza fotografia
Foto od santiagolopezpastor

Fakt č. 1: Ostrov je uznávaný ako miesto svetového dedičstva pre svoju jedinečnú architektúru, pobrežie aj exotický morský život.

Fakt č. 2: Ibiza je známa aj tým, že je drahá. Ak ste niekedy rozmýšľali o tom, že sa tam presťahujete, tak vás asi sklameme. Ibiza je druhou najdrahšou oblasťou v Španielsku a kúpa domu vás výjde poriadne draho.

Fakt č. 3: Každý rok tento ostrov navštívi v priemere 6 miliónov turistov. Miestna populácia je pritom na úrovni iba 150 000 ľudí.

Fakt č. 4: Ak idete na Ibizu kvôli párty, mali by ste si vyskúšať párty autobus Disco, ktorý vás vezme z jedného konca ostrova na druhý a dostane vás do takej nálady, ako málo čo.

ibiza fotografia
Foto od mianviru

Fakt č. 5: V roku 2007 miestna vláda urobila niekoľko zmien a vyhlásila, že všetky nové hotely na ostrove musia byť aspoň 5* a viac, aby uspokojili prestížnu klientelu.

Fakt č. 6: Ibiza je maličký ostrov. Jej rozloha je v skutočnosti na úrovni iba 1/6 veľkosti susednej, nemenej krásnej, Mallorci.

Fakt č. 7: Ostrov síce veľký nie je, no nájdete tam až 57 pláži. A mnoho z nich patrí medzi vôbec najkrajšie, ale aj najčistejšie.

Fakt č. 8: Ibiza je domovom najdrahšej reštaurácie na svete. Hotel Hard Rock ponúka súkromné ​​3 hodiny jedinečného kulinárskeho zážitku v hodnote 1500€ za osobu.

ibiza fotografia
Foto od marucha

Fakt č. 9: Najväčší nočný klub na svete sa, ako inak, nachádza na Ibize. Známy ako Privilege Ibiza má kapacitu 11 000 miest a má aj vlastný bazén. Niet divu, že Ibiza je známa ako hlavné svetové „párty mesto“.

Fakt č. 10: Hoci je ostrov známy svojim nočným životom, Ibiza sa môže pochváliť aj mnohými relaxačnými oblasťami, ako sú rôzne zdravotné či „joga pobyty“.

Fakt č. 11: Nie je žiadnym prekvapením, že cestovný ruch je tam hlavným odvetvím a predstavuje najväčší prílev peňazí. Až 75% miestnych obyvateľov si zarába na turistoch.

Fakt č. 12: Viete prečo je veľká časť pôdy oranžová? Je to kvôli boroviciam, ktorých je po ostrove dosť veľa. Keď ihličia opadajú, vpúšťajú do pôdy tanín a ten dá pôde oranžovú farbu.

ibiza fotografia
Foto od santiagolopezpastor

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.