Muži sa vždy snažili byť peknými, štýlovými, úspešnými a samozrejme aj príťažlivými pre dámy. Účesy, fúzy a svaly zohrali veľkú úlohu v meniacom sa vzhľade mužskej krásy. Toto sú najkrajší muži považovaní za ideál krásy od začiatku 20. storočia až po súčasnosť. 

1900 – Obdobie zápasníkov a silákov 

Predstavenia Eugena Sandowa na začiatku 20. storočia boli medzi ženami rovnako obľúbené ako koncerty skupiny The Beatles v 60. rokoch. Dokonca aj Arnold Schwarzenegger má pár sošiek zobrazujúcich slávneho športovca.

1910 – čistá elegancia 

Prvá svetová vojna dostala do popredia mužov s takýmito fúzmi, ktoré ich robili peknými a mužnými.  

1920 – hladké vlasy a mdlý pohľad 

Každý prichádzal o rozum kvôli kinu a Rudolfovi Valentinovi, hviezde nemého filmu. Takmer každý muž s uhladenými vlasmi rozdelenými uprostred, ako tento vedúci muž Hollywoodu, sa automaticky stal príťažlivým. 

1930 – sexy fúzy 

Svet kopíruje hviezdy stále viac. Mužskou krásou je atletické telo s dobrým držaním tela, širokými ramenami, úzkymi bokmi a silnými svalmi. Vrcholom módy sa stali slávne fúzy Clarka Gabla. 

1940 – vojenská mužnosť 

Obraz muža počas 2. svetovej vojny bol vážny, mužský, oblečený „podľa knihy“ a čisto oholený, ako to vyžadovalo vojnové obdobie.

1950 – otvorená sexualita 

50 -te roky sa niesli v znamení Elvisa Presleyho, vysokého a pekného, ​​ktorý si povzdychol do mikrofónu a zatancoval. Najpopulárnejším účesom bol quiff nad čelom.

1960 – zmyseľný pohľad a poburujúca sexualita 

V tej dobe bol symbolom mužskej krásy Alain Delon. Opálený a vyšportovaný mladý muž s chlapčenskými črtami a zmyselným pohľadom zasnených modrých očí bol považovaný za dokonalého muža.

1970 – železný muž 

Kým hipisáci dobývajú svet a muži nie sú od žien rozpoznateľní, z Arnolda Schwarzeneggera sa stáva sedemnásobný pán Olympia, z ktorého sa ženy idú zblázmiť a muží žiarlia. 

1980 – atletická krása 

 

Baywatch je ďalším ideálom krásy, tentokrát z roku 1980. V centre pozornosti sú svalnatí chlapi s jemným opálením a výraznými svalmi. 

1990 – vlna hudobného štýlu grunge 

90. roky boli érou grunge rockovej hudby, ktorá porodila novú generáciu ľudí. Bolo im jedno, čo majú na sebe a ako vyzerajú. Stačí sa pozrieť na Kurta Cobaina, hviezdu Nirvany!

Metrosexuálne tisícročie 

 

Éra metrosexuality. David Beckham sa stáva dokonalým mužom, profesionálnym futbalistom, ktorý má všetky atribúty alfa samca.

2010 – Starostlivý hipster 

Hipsterské hnutie berie svet útokom. Ľahká nedbalosť, brady, vintage oblečenie, štíhly alebo atletický tvar, okuliare, tetovanie a veselý vzhľad – a máte hotovo, váš dokonalý muž je pripravený. Zvlášť, ak je to Ryan Gosling.

Dnes

Brada a dlhé vlasy zopnuté na vrchole si získavajú čoraz väčšiu popularitu. Tento trend je taký silný a všadeprítomný, že dokonca dostal meno – lumbersexualita.

ZDROJ 

foto: brightside 

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.