Idol mnohých dievčat – aj takto by sa dal nazvať tento svetoznámy herec. Leonardo patrí medzi tých, ktorého milujú ženy po celom svete. Vďaka nemu majú aj tie horšie filmy obrovské zisky. Je taktiež vášnivým ochrancom prírody. Prečítajte si ďalšie zaujímavé fakty zo života tohto herca.

Foto od wikimedia

Fakt č. 1: Leonardo DiCaprio kúpil ostrov na Belize pred 10 rokmi a vybudoval tam prvý ekologicky rezort na svete, ktorý obnovuje nadmerne vylovené vody, pobrežie aj okolité lesy.

Fakt č. 2: Leonardo dostal takéto krstné meno, pretože keď bola jeho matka tehotná, tak sa dívala na obraz od Leonardo da Vinciho a práve vtedy ju prvýkrát kopol.

Fakt č. 3: Keď bol malý, strávil časť svojho detstva so svojimi starými rodičmi v Nemecku a plynule tento jazyk ovláda.

Fakt č. 4: Počas scény vo filme Django Unchained rozbil pohár a porezal sa. Svoju scénu vo filme tak dokončil so skutočnou krvou, ktorá mu stekala po ruke.

Fakt č. 5: Titanic s Leonardom DiCapriom bol taký populárny, že 7% amerických dospievajúcich dievčat ho do piatich týždňov videlo dvakrát.

Fakt č. 6: Strih vlasov Leonarda v Titanicu bol medzi Afgancami extrémne populárny, a to až tak, že ho Taliban zakázal a ak ho niekomu holiči aj napriek zákazu urobili, zatvorili ich za to do väzenia.

Fakt č. 7: Herec strávil niekoľko dni medzi ľuďmi s mentálnym postihnutím, aby dokázal čo najlepšie zahrať postavu Arnieho Grapea. Vďaka tejto roli získal prvé nominácie na Oscara i Zlatý glóbus.

Fakt č. 8: Leonardo je jedným z dvoch hercov, ktorí bez ohľadu na to, „aký zlý je film“, sa mu v zárobkoch vďaka Leovi darí.

Fakt č. 9: Leo je dobre známy tým, že je horlivým ochrancom životného prostredia. Má vlastnú organizáciu a veľakrát daroval na ekologické účely množstvo peňazí.

Fakt č. 10: V roku 1998 daroval vybavenú miestnosť plnú počítačov pre novú knižnicu Los Feliz, ktorú postavili na mieste, kde vyrastal.

Fakt č. 11: Pred Titanicom priznal, že najskôr váhal, pretože to nebol práve ten film, ktorý si sám pre seba predstavoval.

Fakt č. 12: Jeden z jeho najbližších priateľov je taktiež veľmi známy herec Mark Wahlberg.

Fakt č. 13: Miluje šport – rád hrá basketbal, hokej, futbal, rollerblade a taktiež obľubuje surfovanie.

Fakt č. 14: Jeho obľúbeným režisérom je Martin Scorcese. Leonardo hral v piatich jeho filmoch.

Fakt č. 15: „Pokora, zmysel pre humor a aby nerobila zbytočnú drámu“, to je to, čo obdivuje na žene.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.