Igor Matovič a Boris Kollár usporiadali v piatok, 26. novembra, tlačovú konferenciu s názvom „Ponuka, ktorá sa neodmieta“. Minister financií Igor Matovič navrhuje, aby štát vyčlenil 500 miliónov eur na poukazy pre dôchodcov. Nárok na ne budú mať dôchodcovia nad 60 rokov, ktorí do polovice decembra budú zaočkovaní aspoň jednou dávkou. Táto ponuka by sa mala týkať aj tých, ktorí už majú nárok na druhú, prípadne tretiu dávku a ešte si ju nenechali aplikovať.

Zdroj: Youtube

Prostredníctvom poukazov chcú motivovať dôchodcov, aby sa dali zaočkovať a zároveň chcú pomôcť podnikom, ktoré trpeli v prvej, druhej a trpia aj v tretej vlne pandémie koronavírusu. Okrem dôchodcov budú môcť využiť poukážky aj rodinní príslušníci, a to v reštauráciách, kaviarňach, hoteloch, ale aj v kultúre či vo fitness centre. 

Tento návrh zatiaľ podporilo len 73 poslancov. Líder hnutia Sme rodina Boris Kollár uvítal túto cestu presvedčenia na očkovanie a vyzval aj opozičných poslancov, aby tento návrh podporili. „Snažíme sa byť zodpovední a čo najviac ľudí získať na palubu, aby sa dali očkovať,“ povedal Kollár, ktorý si zároveň myslí, že by táto ponuka mohla zabrániť povinnému očkovaniu. 

„Mrzí nás, že Igor Matovič porušil dohodu z poslednej koaličnej rady. Strana SaS súhlasila s odmenou 150 eur, ďalšie navýšenie sme vetovali. Dohoda na koaličnej rade bola, že sa budeme o tom ešte v koalícii rozprávať,“ uviedla strana SaS vo svojom stanovisku.

S návrhom rovnako nesúhlasil ani opozičný Hlas, ktorý tvrdí, že ak má vláda zvyšných 500 miliónov eur, tak ich má dať dôchodcom priamo a nie vo forme poukážky. 

ZDROJ1, ZDROJ2

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.