united airlines boeing fotografia
Foto od Hawkeye UK

Na oslavu Boeingu 747 spoločnosti United Airlines, ktorý odchádza do dôchodku, si zaletí svoj posledný let v retro štýle zo 70. rokov s dobovými uniformami.

Boeing 747 bol z výroby vypustený v roku 1968 a svoj prvý komerčný let uskutočnil v Júli roku 1970. Letel zo San Francisca do Honolulu. 7. Novembra si tento let zaletí znova ale tento bude jeho posledným. V 70. rokoch nebol známy len svojou pokročilou technológiou ale tiež svojim pôvabom. So salónikom, kokteilovým barom, či dokonca pianom, bol zárukou elegantného a pohodlného cestovateľského zážitku.

boeing 747 interior fotografia
Foto od SAS Museum – Norway – Images not to be used withou

So všetkými detailami ako sú dobové uniformy personálu až po menu podávané na prvom lete bude jeho odchod do dôchodku naozaj štýlový. Oslavy začnú na bráne letiska v San Franciscu, pokračovať sa bude počas celého letu na palube a tento historický deň zakonči lokálni zamestnanci na letisku v Honolulu.

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.