Už v roku 2019 zaviedla spoločnosť Microsoft v Japonsku 4-dňový pracovný týždeň a produktivita zamestnancov stúpla o 40%. Minulý rok zas Unilever na Nóvom Zélande spustil rovnaký experiment a spoločnosť chce tak zistiť, či 4-dňový pracovný týždeň môžu aplikovať aj v prípade ostatných 155 000 zamestnancov vo zvyšku sveta. A to isté chystajú aj v Indii.

Indické ministerstvo práce sa vyjadrilo, že plánuje poskytnúť firmám väčšiu flexibilitu v tom, aby namiesto 5 alebo 6 pracovných dni mohli zamestnancom umožniť pracovať iba 4. Úprava zákonníka práce by teda skrátila pracovné dni, no na druhej strane zostane týždenný pracovný čas na úrovni 48 hodín, a tak budú zamestnanci pracovať 12 hodín denne. Nuž a na túto zmenu má každý svoj názor, niektorým zamestnancom sa to pozdáva, iným zas nie.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.