pracka 1

Ak máte radi cyklistiku a chceli by ste svoju záľubu spojiť s niečim užitočným, študenti z Dalian National University v Číne majú pre vás skvelé riešenie. Ich vynález sa volá „Bike Washing Machine“ a kombinuje 2 aktivity do jedného prístroja. Bubon práčky je nainštalovaný ako koleso bicykla a tým, že pedálujete zároveň periete prádlo.

Podľa študentov, ktorý tento bicykel vyrobili je jeho princíp úplne jednoduchý. Keď šliapete do pedálov, bubon práčky rotuje ako v klasickej práčke a vaše prádlo sa tak čistí. A v tom istom čase môže byť prebytočná energia využitá na poháňanie displeja.

Momentálne sa ešte nevie kedy bude tento vynález na trhu, takže zatiaľ ešte používajte svoju klasickú práčku ale čoskoro by ste tento stroj mohli mať doma.


pracka 3

 

pracka 2

 

pracka 4

 

Viac: Tuvie 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.