Instagram aktuálne pracuje na vytvorení obdobnej aplikácie pre deti do 13 rokov. Táto veková skupina nemá totiž povolené vytvárať si účet, no mnohí to obchádzajú tak, že udávajú nepravdivú informáciu o dátume narodenia. Čoskoro by sa však mali aj deti do 13 rokov dočkať vlastnej aplikácie.

Foto od Wikimedia

Aplikácia už implementovala niekoľko funkcii, ktorými sa snaží urobiť z Instagramu bezpečnejšie miesto pre najmladších členov tejto komunity. Viceprezident aplikácie sa nechal počuť, že svojim zamestnancom povedal, aby bola pre nich práca s mládežou prioritou. Snažia sa teda zamerať práve na mladých užívateľov. 

Medzi ich priority patrí nielen ochrana súkromia dospievajúcich ľudí, ale aj vybudovať verziu Instagramu, ktorá umožní ľuďom mladším ako 13 rokov využívať sociálnu sieť maximálne bezpečne. Nie je jasné ako bude obdoba aplikácie vyzerať, no cieľ je jasný a spomínali sme ho už vyššie, a síce je to bezpečnosť.

Foto od Wikimedia

Na prácu na novej aplikácii bude dohliadať vedúci Instagramu Adam Mosseri a viesť ju bude viceprezident Pavni Diwanji. Vedúci aplikácie dokonca uviedli, že vyvíjajú technológiu, ktorá dokáže odkryť skutočný vek používateľov z ich fotografií. K tomuto kroku sa odhodlali práve preto, že deti do 13 rokov často o svojom veku klamú.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.