Lakewood je kresťanský kostol v Houstone, ktorý má približnú rozlohu 56 000 metrov štvorcových. Týždenne ho navštevuje desaťtisíce veriacich. V roku 2014 došlo v tomto kostole k tragédii. Pastor oznámil, že z kostolného trezora niekto ukradol státisíce dolárov

Tento nedoriešený prípad spred 7 rokov nabral neočakávaný zvrat. Inštalatér, ktorý vykonával v novembri tohto roku údržbárske práce v kostole pastora Joela Osteena, objavil v stene šeky a obrovskú sumu peňazí. 

Zdroj: wikimedia

Inštalatér sa so svojim nálezom pochválil v rozhlasovej rannej šou, ktorá vyzvala poslucháčov, aby sa podelili o osobné skúsenosti s nájdením cenných predmetov. „Išli sme odstrániť záchod, odťahoval som nejakú izoláciu a zo steny vypadlo asi 500 obálok,“ povedal inštalatér Justin moderátorom. 

Neskôr však oznámilo Houstonské policajné oddelenie, že hotovosť, šeky a peňažné poukážky nájdené minulý mesiac v stene záchoda, sa zdajú byť spojené s vlámaním z roku 2014.

Zdroj: wikimedia

„Dôkazy zo získaných kontrol naznačujú, že tento novembrový prípad súvisí s hlásením o krádeži nezverejnených súm peňazí v kostole z 9. marca 2014,“ uviedla polícia. Tiež sa vyjadrila, že vyšetrovanie stále prebieha. 

ZDROJ1, ZDROJ2

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.