Aj takto vyzerá novodobý hrdina. Tento chlapík, ktorý pracuje ako inštalatér, stihol pomôcť počas 3 rokov až 10 000 rodinám, ktoré súrne potrebovali pomôcť. Na túto svoju činnosť pritom sám utratil niečo okolo 77 tisíc dolárov, resp. približne 63 000 eur. Toto všetko samozrejme nestihol sám.

James Anderson

Desaťtisícom rodín dokázal pomôcť tým, že im opravil kúrenie alebo opravil inú vec v dome za pomoci skvelého tímu. James Anderson bol ešte v roku 2017 privolaný do domu staršieho muža, v ktorom predtým bola spoločnosť a tá chcela staršieho postihutého pána iba obrať o nemalé peniaze a nie urobiť si svoju prácu. Znechutený touto skutočnosťou sa teda James rozhodol založiť vlastnú spoločnosť Depher, ktorou pomáhal starším ľuďom s inštalatérskymi a kurenárskymi prácami.

Od tej doby dokázal pomôcť už približne 10 000 rodinám. 53-ročný muž sa rozhodol pomáhať starším a postihnutým ľuďom bez ohľadu na náklady. A čo viac, počas pandémie začal roznášať potravinové balíčky či platiť za ľudí účty. Povedal, že len počas pandémie minul na tieto opravy desaťtisíce eur, no neľutuje ani jediný cent. „Všetci máme voči sebe spoločenskú zodpovednosť. Potrebujeme sa navzájom,“ povedal hrdina.

Spokojný zákazník

James a jeho dobrovoľníci pracujú už takmer v každom meste v Anglicku, Walese i Škótsku. Tento chlapík totiž neustále prijíma do svojho tímu dobrovoľníkov, ktorí pracujú zadarmo. Ich tím tvorí 93 skvelých ľudí! „Pracujem 7 dní v týždni 70 hodín, neberiem si žiadne voľno. Keď budem mŕtvy, budem dostatočne odpočívať,“ dodal na záver James.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.