S inteligentnou technológiou sa spája veľa negatív, napríklad ten, že nám škodí modré svetlo alebo nám berie množstvo času a strácame kontakt s reálnym svetom. Nová štúdia však ukázala pozitívnu správu a tou je, že inteligentné zariadenia nám neberú ani kúsok inteligencie. 

Foto od Wikimedia

Jednoducho povedané vedci tvrdia, že počas tohto digitálneho veku sa z nás nevytráca inteligencia, resp. rozum. „Napriek rôznym názorom sa nenašli žiadne dôkazy, ktoré by potvrdzovali, že inteligentné telefóny a digitálne technológie poškodzujú naše kognitívne schopnosti,“ povedal profesor Anthony Chemero z univerzity Cincinnati. 

V článku v podstate profesor Anthony a jeho kolegovia vysvetľujú ako inteligentná technológia naopak dopĺňa myslenie a pomáha nám vlastne vyniknúť. „Zdá sa, že namiesto toho inteligentná technológia mení spôsoby akými využívame naše biologické kognitívne schopnosti. A tieto zmeny sú pozitívne,“ povedal profesor. 

Foto od Wikimedia

Ide totiž najmä o to, že smartfóny, tablety či počítače pomáhajú so zapamätaním, výpočtami, ukladaním informácii aj ich používaním, keď ich potrebujeme. Smartfóny nás tiež dokážu nasmerovať tam, kde chceme a pomáhajú ľahko vyriešiť matematické problémy či zapamätať si telefónne čísla a mozog tak môžeme využiť na niečo iné. Inteligentná technológia navyše výrazne uľahčuje život. 

Dokonca aj samotný Albert Einstein raz opísal to, ako sa snažil nič si nezapamätať, aby mohol pri formovaní myšlienok naplno využívať svoju mozgovú silu. „Výsledkom je vždy to, že s pomocou technológie dokážeme splniť oveľa zložitejšie úlohy,“ dodal ešte profesor Anthony na záver. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.