Existuje mnoho znakov, ktoré dokazujú inteligenciu ľudí. Medzi tie známejšie patria čítanie, študovanie a záujem o iné kultúry. Vedeli ste však, že ľudia, ktorí vyskúšali “rekreačné” drogy, zvyknú mať vyššie IQ?

1. Trávite čas s inteligentnými ľuďmi

Trávenie času s takýmito ľuďmi vám zmení myslenie a zvýši kreativitu. Intelektuálne konverzácie a podnetné prostredie zvyšujú IQ.

2. Vaša matka trpela v tehotenstve rannými nevoľnosťami

Podľa Reuters sú ranné nevoľnosti znakom zdravého tehotenstva. Vyskytujú sa v prvom trimestri, keď sa hormóny, potrebné na vývin placenty, menia. Sú často spojené aj s nižšou šancou potratu.

3. Ste introvert

Podľa štúdie univerzít Singapore Management University a London School of Economics sa vysoko inteligentní ľudia od ostatných odlišujú v tom, koľko času strávia v spoločnosti – potrebujú značné množstvo času osamote.

4. Navštevovali ste hudobný krúžok

Mnoho štúdií potvrdilo pozitívny vplyv hudby na duševný rozvoj. Deti a tínedžeri, ktorí študujú hudbu, majú lepšie vyjadrovacie schopnosti a väčšinou aj vyššie IQ.

5. Ste štíhly

Podľa štúdie z roku 2006 majú štíhli ľudia predpoklady mať vyššie kognitívne schopnosti.

6. Nefajčíte

Nielenže fajčenie dokázateľne spôsobuje množstvo škôd vašim vnútorným orgánom, takisto znižuje aj IQ. Podľa Daily Mail majú fajčiari priemerné IQ 90, zatiaľ čo nefajčiari medzi 101 až 116.

7. Často si robíte starosti

Podľa niekoľkých štúdií pod záštitou Slate majú starostliví ľudia v niektorých smeroch navrch. Majú lepšie vyjadrovacie schopnosti, zatiaľ čo ľudia, ktorí si nerobia toľko starostí, majú lepšie neverbálne schopnosti.

8. Ste zvedavý

Profesor z Londýnskej univerzity publikoval v Harvard Business Review príspevok, v ktorom popisoval, ako ľuďom prospieva zvedavosť a hlad po informáciách.

9. Vyskúšali ste “rekreačné” drogy

Štúdia z roku 2012 tvrdí, že vysoké detské IQ môže spôsobovať túžbu správať sa škodlivo k svojmu zdraviu v dospelosti (pitie alkoholu, užívanie drog).

10. Máte mačku

Podľa štúdie z roku 2014 majú majitelia mačiek lepšie kognitívne schopnosti než majitelia psov.

Cloudtail the Snow Leopard / Flickr

11. Ste bordelár

Štúdia z Psychology Science ukázala, že neupratané prostredie zvyšuje kreativitu.

12. Matka vás kojila

Výskum z roku 2007 preukázal, že z bábätiek, ktoré sú kojené, s väčšou pravdepodobnosťou vyrastú inteligentní ľudia. Kojené deti mali o 7 bodov viac v IQ teste, ale len ak mali konkrétny typ FADS2 génu (tento gén sa nachádza aj u detí, ktoré neboli kojené).

13. Ste vtipný

400 študentov psychológie malo vymyslieť titulky k niekoľkým New Yorker komiksom. Hodnotenie nezávislých ľudí ukázalo, že inteligentnejší študenti vymysleli vtipnejšie titulky.

14. Ste ľavák

Aj keď boli ľaváci spájaní s kriminalitou, novšie výskumy ukázali, že majú rozdielne myslenie – najmä muži. Zvládli vytvoriť zo skupiny písmen viac slov a z dvoch predmetov dokázali vytvoriť tretí – úplne nový predmet.

Inteligencia sa prejavuje v mnohých formách a to, že ste sa nenašli v predchádzajúcich kategóriách, neznamená, že nie ste inteligentný.

Zdroj

Foto: Chron

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.