Až 1/3 ľudí trpí nejakým druhom strachu z lietania.  Či už je to kvoli klaustrofóbií alebo strachu z výšok . Mnoho ľudí si neodoprie pre posilnenie ani pohárik tvrdého pred letom. Tomu by mohlo byť v budúcnosti koniec . Letelo by sa vám príjemnejšie keby ste vedeli, že nemusíte havarovať spolu s celým lietadlom ? Čítajte ďalej !

lietadlo

Ukrajinský inžinier Vladimir Tatarenko totiž prišiel s konceptom špeciálnej kabíny, ktorá by sa v prípade katastrofy sama od lietadla odopla a vysunula padák . Pasažieri by tak dopadli takmer úplne v bezpečí na zem alebo hladinu mora.   Na tomto koncepte pracoval Vladimír 3 roky.  Kabína by dokonca obsahovala aj batožinový priestor, čiže vaše milované cennosti by dopadli spolu s vami – aj keď to je asi to posledné na čom by vám v podobnej situácií záležalo však?

“ Prežitie pádu lietadla je možné avšak lietadlový inžinieri v celom svete sa sústreďujú na  to aby urobili z lietadla bezpečnejší stroj a nezohľadňujú ľudský faktor a s tým nemôžu urobiť nič „ Povedal Vladimir pre LiveLeak.    Ďalej sa v reportáži spomína aj to, že bohužiaľ komerčné aerolinky neprejavili veľa nadšenia, kedže nápad si vyžaduje zvyšenie cien, viac paliva a menej miest na sedenie .

Aj keď sú pády lietadiel veľmi medializované pravdou ostáva, že ide stále o najbezpečnejšiu formu dopravy.  V roku 2014, čo sa považuje za rok leteckých nešťastí (MH370, MH17, Air Algerie 5017 , AirAsia QZ8501 ) to bolo stále len 10 haváríí na milión bezproblémových letov.

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.