Je všeobecne známe, že ľudia nemajú príliš radi zmenu. Či už ide o niečo úplne triviálne, alebo o niečo väčšie a dôležitejšie. A zdá sa, že niektorým jedincom sa nepáči ani najnovší krok od reťazca McDonald’s.

Tento reťazec rýchleho občerstvenia totiž nahradil všetky plastové slamky papierovými ekvivalentami šetrnými k životnému prostrediu. Okrem toho, pozitívny fakt je tiež ten, že aj iné veľké podniky a spoločnosti nedávno taktiež prehodnotili svoje používanie plastov a majú snahu znížiť odpad, aby tak prispeli k riešeniu globálneho problému s plastami.

Ale zdá sa, že niektorých ľudí viac zaujíma najmä to, ako dopriať sebe ten najkomfortnejší pôžitok a už menej sa zaujímajú o dôsledky svojho správania. Takým človekom je aj istý predávajúci na eBayi, ktorý sa snažil predať slamky z McDonald’s za 1000 libier! K popisu pridal tento text: „Úžasná čisto nová slamka. To je to, z čoho sa čoskoro stane už iba legenda. Predstavte si, že budete mať o 50 rokov viac a budete rozprávať svojim vnúčatám, ako ste získali plastové slamky od spoločnosti McDonald’s. Budú sa na vás pozerať ako na boha!“

Foto od eBay

V popise predávajúci tiež navrhuje podpísať petíciu, ktorá má za cieľ, aby McDonald’s vrátil plastové slamky späť do svojej ponuky. V súčasnosti má táto petícia už viac ako 39 700 z potrebných 40 000 podpisov. Toto je tiež jeden zo smutných dôkazov, že oveľa viac ľudí sa zaujíma o materiál, z ktorého sú slamky vyrobené a teda nehľadí na životné prostredie, než si pôvodne mnohí mysleli.

Našťastie pre životné prostredie, ekologické varianty slamiek bude spoločnosť ponúkať aj naďalej. Rozhodli sa tak minulý rok a neplánujú to meniť. V tom čase, írsky generálny riaditeľ Paul Pomroy povedal: „Naši zákazníci nám povedali, že chcú vidieť prvý krok práve na slamkách. Zároveň chceli, aby sme to urobili tak, aby to neohrozilo ich celkový zážitok z návštevy našich reštaurácií.“

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.