Ozbrojení izraelskí vojaci boli natočení pritom, ako zatýkajú palestínske deti a nasilu ich berú so sebou iba kvôli obyčajnej zelenine. Video zverejnilo Izraelské informačné stredisko pre ľudské práva na Twitteri a vidieť na ňom ako vojaci z okupovaného územia odvádzajú mladých chlapcov do bielej dodávky.

Propalestínska nezisková organizácia Institute for Middle East Understanding uviedla, že päť zatknutých chlapcov vo veku 8-12 rokov zbieralo pred zásahom vojakov jedlú rastlinu zvanú akoub. „Toto je realita a trauma, ktorej čelia palestínske deti, keď žijú v izraelskom brutálnom apartheide,“ napísala nezisková organizácia ako reakciu na dianie.

Po troch hodinách, ktoré strávili chlapci na policajnej stanici, boli prepustení, no dvoch z nich ešte čakajú ďalšie výsluchy. Každý rok je údajne zatknutých až 500-700 palestínskych detí izraelskou armádou. Dôvod, pre ktorý zatkli týchto chlapcov však nie je známy. Deti si iba zbierali rastlinu, ktorú konzumujú celé generácie Palestínčanov. 

Rastlina akoub

Betty McCollumova, americká kongresmanka, ktorá predtým predložila návrh zákona, aby Izraelčania nemohli používať finančné prostriedky od USA na zatýkanie Palestínčanov, sa cíti týmto videom hlboko znepokojená. Je toho názoru, že takéto zadržiavanie je zneužívanie deti, ktoré slúži na zastrašenie a terorizovanie palestínskych detí.

Mohammad Abu Hmeid, otec jedného chlapca sa vyjadril, že zatknutia neboli oprávnené. „Všetko, čo robili bolo, že zbierali akouby. A toto nie je trestným činom. Pre nikoho nepredstavovali hrozbu a nerobili nič zlé,“ povedal nahnevaný otec.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.