Potápač Shlomi Katzin našiel pri pobreží židovského štátu meč, ktorého história siaha až do čias križiackych výprav. Tento vzácny nález je starý 900 rokov. Katzin spozoroval na dne mora okrem meča s metrovou čepeľou a tridsaťcentimetrovou rukoväťou aj keramické črepy a časti lodných kotiev. 

Oblasť, kde boli predmety nájdené, poskytovala kedysi úkryt starovekým lodiam. Identifikácia rôznych nálezov ukazuje, že toto miesto bolo použité na kotvenie lodí už v mladšej dobe bronzovej, pred 4 000 rokmi. Predmety, ktoré potápač objavil, sa dostali na povrch dna posunom piesku.

Meč bol pokrytý morskými organizmami, avšak podľa odborníka Nira Distelfelda z IAA je zrejme zo železa.„Meč je vo výbornom stave. Ide o vzácny nález, ktorý vás vráti v čase o 900 rokov – do doby rytierov, brnenia a mečov,“ vyjadril sa Distelfeld.

Zdroj: Youtube

Medzi Izraelčanmi začína byť potápanie čoraz viac populárnejšie, a preto dochádza k neustálemu objavovaniu nových predmetov. Izraelská agentúra pre starožitnosti uviedla, že po vyčistení a dôkladnej vedeckej analýze bude vystavený pre verejnosť

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.