Jackieho Chana poznáme všetci už od detstva, či už z legendárnych komédií alebo akčných filmov. Po prečítaní týchto faktov a zaujímavostí si možno položíte otázku, či sa nejedná o ázijského Chucka Norris-a.

1

 

1. Žiadna spoločnosť nechcela Jackieho Chana poistiť . Tak teda všetky náklady na liečbu sebe aj svojmu teamu hradí úplne sám.

2. Jeho syn nedostane nič z otcových peňazí – 130 miliónov . Jackie Chan to argumentoval nasledovne: “ Musí si vedieť zarobiť vlastné peniaze, ak to nedokáže potom by len mrhal tými mojimi.“

 

3. Jackie Chan sa volal len jednoducho “ Chan“ .  Jeho nadriadený na stavbe, ktorý sa volal „Jack“ ho vzal pod svoje ochranné krídla a robotníci ho začali volať “ Little Jack“ (Malý Jack), čo sa neskôr skrátilo na “ Jackie“.

 

4. Je aj spevákom . Má hudobné albumy v 5 jazykoch (cez 20 albumov) a môžete ho počuť spievať v niektorých rozprávkach Disney-ho, ale iba v čínskych verziách.

 

5. Zlomil 12 betónových blokov a nerozbil pri tom ani vajíčko, ktoré držal v rukách. Môžete vidieť vo videu:

 

6. V rokoch 1980-90 nosil pri sebe niekoľko zbraní a dokonca aj granát aby ochránil seba a svojich kolegov pred Triádov.

 

7. Keď robil vyhadzovača v klube často sa stávalo, že došlo ku konfliktu .  Po jednej bitke strávil 2 dni tým, že sa snažil napraviť kosť, ktorá mu vyskočila z ruky . Potom však zistil, že to nie je jeho trčiaca kosť ale zub chlapíka s ktorým sa bil.

8. Nemá rád film “ Križovatka smrti“ . Nepáčia sa mu v ňom akčné scény a tiež nevie prísť na chuť americkému humoru. Rolu vzal pretože mu podľa jeho slov ponúkli „veľké množstvo peňazí“.

3

9. Film “ Nosebleed“ bol film, ktorý sa natáčal v roku 2001 . V hlavnej úlohe Jackie Chan – umývač okien mal prekaziť teroristický útok na dvojičky . Kvôli známym udalostiam, ktoré sa v roku 2001 stali, bol film zakázaný.

10. Rozpráva 7 jazykmi:  Kantonštinou, Mandarínčinou, Angličitinou, Nemčinou, Kórejičnou, Japončinou , Thajsky + znaková reč.

 

11. Je veľkým zástancom Čínskej komunistickej strany. Myslí si, že čínske obyvateľstvo musí byť kontrolované.

 

12. Je držiteľom titulu : “ Najviac kaskadérskych kúskov na žijúceho herca“.

2

13. Trvalo mu 12 mesiacov kým sa narodil . Jeho matka ho preto prezýva “ Cannonball“
14.Vo filme Božská relikvia skutočne skočil z lietadla a pristál na vrchu lietajúceho balóna .

 

15. Filmovú kariéru začal ako kaskadér vo filmoch Bruca Lee-ho

 

zdroje: wikipedia, imdb,themovieblog,youtube,cnn,bbc

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.