O krásach a výnimočnosti Ríma sme už veľa popísali. Preto je čas na reálnu návštevu tohto miesta. Ako sa hovorí: „lepšie raz vidieť ako stokrát počuť“. A teraz na to máte skvelú šancu, dlho však neváhajte.

roma fotografia
Foto od The_Double_A

Práve v týchto dňoch si môžete zaobstarať spiatočné letenky z Viedne do Ríma len za cenu neuveriteľných 12€! Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair resp. Laudamotion.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 12.1. – 19.1.2019. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

Keďže ide o lety spoločnosti Laudamotion, v cene letenky si so sebou môžete zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg + 1 menšiu tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Do Ríma vedú všetky cesty…

– Ak už si aj jednu z tých najlacnejších vyberiete, určite to využite aj na návštevu Vatikánu. Je to ako sa hovorí „štát v štáte“, avšak aj napriek maličkej rozlohe tam toho nájdete viac než dosť. Navštívte Námestie sv. petra, Baziliku sv. Petra, Vatikánske múzeá či Anjelský hrad.

– Ak ste milovníkmi talianskej kuchyne, vedzte, že v tomto meste nájdete to najlepšie z tejto chutnej kuchyne. Určite si odskočte do dobrej reštaurácie a ochutnajte niektoré z tradičných jedál.

roma fotografia
Foto od ho visto nina volare

– Pre turistov je toto mesto veľmi dobre vybavené. Okrem autobusov tam nájdete aj metro, ktoré vás dostaví na požadované miesto ešte skôr.

– Medzi miesta, ktoré pri návšteve Ríma určite nemôžete vynechať sú Fontána di Trevi, Forum Romanum a samozrejme ani najikonickejšiu pamiatku mesta – Koloseum.

– Je to taktiež mesto módy, takže na svoje si určite prídu aj milovníci tohto priemyslu. S prázdnymi rukami zrejme neodídete.

roma fotografia
Foto od Luisfpizarro

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Viac užitočných tipov:

V prípade, že sa vyberiete na dovolenku do tohto mesta, nezabudnite si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže veľmi pomôcť. Nájdete v ňom užitočné rady a tipy, ako a kde sa ubytovať, čo ochutnať alebo čo určite vidieť. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.