Videohry si zvyčajne nevyžadujú veľa pohybu, s výnimkou prstov na rukách. Preto nie všetci súhlasia s tým, aby sa videohry označovali ako e-šport. Ale nie všetky tieto zábavky sú rovnaké, čo dokazuje aj jeden Japonec, ktorý po dlhodobom hraní hry, pri ktorej sa skutočne spotíte, ukázal parádne telo.

Všetko sa to začalo láskou k hraniu

24-ročný používateľ Twitteru vystupujúci pod menom @ _kz9, známy ako kzm alebo Kuzumu, je zanietený hráč anime, ktorý začal hrať videohru zvanú Ring Fit Adventure v novembri 2019. Hra je veľmi dobrodružná so zaujímavým príbehom, minihrami a cielenými cvikmi, ktoré je možné upraviť podľa predstáv samotného hráča. Dodáva sa s konzolou v tvare krúžku a remienkom na nohy, ktorý slúži ako krokomer na sledovanie pohybov hráča.

Každodenná rutina

Kuzumu trávi čas pri tejto hre každý deň hodinu, pričom 25 až 35 minút sú skutočné pohybové aktivity. Do júla 2020 sa jeho telo drasticky zmenilo. Je zdravší, schudol a nabral dokonca aj svaly, najmä vysnený „six pack“ takmer každého chlapa. Jeho telo skrátka vyzerá, akoby chodil každý deň do posilňovne. 

Dôležitá je aj strava

O necelý rok mu boli staré nohavice príliš voľné. Kľúčom k tomuto úžasnému úspechu sa samozrejme neskrýva iba v cvičení, ale aj v zdravom jedle. Kuzumu dbá na to, aby jedol také jedlá, ktoré obsahujú najmä množstvo bielkovín. Chce byť totiž fit a mať maximálne zdravé telo.

Víťazi nikdy nekončia

Aj po získaní dokonale vyzerajúceho tela pokračuje Kuzumu v hraní tejto nezvyčajnej hry. Byť zdravý a mať telo svojich snov si koniec koncov vyžaduje udržiavanie zdravého životného štýlu. Aj keď hra môže byť spočiatku dosť nákladná, ak je hráč rovnako oddaný ako Kuzumu, tak zdá sa, že výsledky naozaj stoja za to. Je to ako mať doma osobného trénera kedykoľvek ho chcete alebo potrebujete.

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

 

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.