Zatiaľ čo celý svet sa snaží vymyslieť ten najlepší spôsob, ako pokračovať v každodennom živote, tak zdá sa, že niektoré krajiny sú pred nami jeden alebo aj niekoľko krokov. Kým Južná Kórea dokázala efektívne udržať ľudí doma, tak univerzita v Japonsku prišla s geniálnym nápadom ako bezpečne zorganizovať promócie jej študentom.

Japonsko vždy bolo a aj je krajinou, ktorá dokáže prísť so zaujímavými nápadmi. Aj pri riešení školských problémov dokázali vymyslieť riešenie problému ako zorganizovať veľkú udalosť, akou sú aj promócie tak, aby na nej študenti fyzicky neboli, no zúčastnili sa. A ako inak, ak nie online prostredníctvom obrazoviek. Tieto promócie sa konali 28. marca v hoteli Grand Palace v Chiyoda v Tokiu. Boli vyriešené tak, že roboty mali namiesto hlavy tablety, cez ktoré viedol profesor promócie a študenti ho videli online. Robot bol symbolicky oblečený do šiat, v akých by boli oblečení študenti.

Keďže táto krajina už bola spustošená mnohými prírodnými katastrofami rôzneho druhu, tak Japonci sa skutočne dokázali prispôsobiť a konať rýchlo. Vždy sa totiž dokážu pozviechať z akejkoľvek krízy tak, ako nikto iný. V tomto sú neskutočne huževnatí a vo zvládaní katastrof naozaj zrejme absolútne najlepšími na svete. Šírenie koronavírusu opäť ukázalo, že ich vlastnosti sú v takýchto ťažkých časoch nenahraditeľné. Takýchto promócii sa na Slovensku zrejme len ťažko dočkáme.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.