To, že je Japonsko krajinou zvláštností, ktoré nenájdete nikde inde na svete sme vám už niekoľkokrát dokázali. Dnes tu pre vás máme ďalšiu zvláštnosť, ktorú len tak v západnom svete nezoženiete. Ide o špeciálne biele jahody, ktoré sú nielen lahodné ale aj pekné drahé.

Biele jahody
Foto: Youtube.com

Japonské biele jahody neohúria len svojou farbou, či cenou, ale ich prednosťou alebo skôr zvláštnosťou je aj ich veľkosť. Jedna takáto jahoda váži aj 50 gramov . Toto „biele zlato“ je pritom hodnotené na 1080 za kus, čo je v prepočte približne 10 dolárov (môžte si zakúpiť aj maličké balenie v hodnote 40 dolárov).

Japonsko
Foto: Youtube.com

Jediný farmár na svete, ktorý tieto jahody pestuje je Tejima-San .  Pomocou kríženia a obmedzenia slnečného žiarenia dokáže farmár vyprodukovať čisto bielu jahodu tak zvonka ako aj  zvnútra .  Obmedzenie slnečného žiarenia nemá pritom žiaden dopad na chuť jahôd .

Práve naopak, jahody chutia ako sladkosti s podtónom ananásu. Šanca, že sa vám podarí vypestovať takúto jahodu pri dodržaní presného postupu je pritom len približne 10%, čo je zrejme aj dôvod pre niekoho vysokej ceny.

Japonske jahody
Foto: Youtube.com

Jahody sa balia do luxusných a darčekových balení podobným tým na šperky . Sladké japonské jahody sa nakupujú predovšetkým ako darček.

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.